«Плакати ніколи!» Історія Анастасії Мікрюкової з Нової Каховки

Пропонуємо до вашої уваги чергову розповідь про одну із слухачок бізнес-школи Sea-Wee, яка працює у межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей».
До 2014 року жителька Нової Каховки Анастасія Мікрюкова мала неймовірно цікаву роботу - працювала інструкторкою з туризму (в т.ч. екстремального) та тренеркою з тімбілдінгу для дітей та дорослих, а також організатором дитячих наметових таборів. Після окупації Криму і втрати основних туристичних маршрутів та можливостей для роботи жінка почала розводити «робочих собак» (собак-охоронців людей і територій) та домашнього виробництва сушених кормів для собак та котів. Анастасія сама розробила багато варіантів меню для годування собак, які неодноразово вигравали Національні та Міжнародні змагання і виставки, тож не дивно, що багато власників тварин цікавились чим Анастасія годує своїх вихованців. Жінка вирішила відкрити власне виробництво кормів і він успішно розвивався.
З початком повномасштабного вторгнення через потужні бомбардування і обстріли, а також окупацію Нової Каховки справу довелось зупинити. Анастасія вивезла у Чернівецьку область собак та дві маленькі сушарки для кормів. Більшу ж частину виробництва довелося покинути. На новому місці жінка не впала у стан «зависання і очікування», знайомий багатьом ВПО. Вийшла заміж, народила сина, продовжила свій бізнес.
На жаль, чоловік Анастасії помер і коли знайомі запропонували їй житло на Чернігівщині, вона без вагань погодилась. На новому місці продовжила свою справу - виробництво сушених та заморожених кормів для домашніх тварин. З нею прийшла у бізнес-школу, успішно захистила свій бізнес-план і отримала грант на закупівлю сушильної шафи. Сьогодні Анастасія планує подальший розвиток свого бізнесу.
Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee працює у межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», який реалізує Жіночий консорціум України. Проєкт має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес чи роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум України 02 квiтня 2025