Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Рівні права і можливості

Рівні права і можливостіЩо таке рівні права і можливості або гендерна рівність?

Наша команда вірить в те, що гендерна рівність – це рівні можливості для жінок і чоловіків реалізувати свої людські права та, при наявності прагнення, здійснити свій внесок у політичний, економічний, соціальний та культурний розвиток країни, і, відповідно, рівні права і можливості користуватися результатами цього розвитку!

Гендерна рівність й досі не сприймається в Україні як важлива й необхідна складова для прогресивного й демократичного розвитку країни і для створення комфортних і дружніх умов життя для її громадян. Спостерігається дуже низький рівень представленності жінок в державних органах влади (і це при тому, що більше ніж половина українського населення – це жінки), дисбалансованим є розподіл сімейних ролей, відповідно жінки в Україні мають подвійну, а то й потрійну зайнятість, а чоловіки часто стають відлученими від виховання власної дитини, присутня гендерна асиметрія та дисбаланс на ринку праці, де чіткий стереотипний розподіл «чоловічих» та «жіночих» професій лишає людину права вільного вибору професії та роботи. Проблема насильства в сім’ї продовжує мати прихований характер, коли жертва насильства залишається один на один зі своєю бідою. Ці, та інші проблеми мають своє «гендерне коріння», а тому метою діяльності ЖКУ є подолання гендерної нерівності і гендерних стереотипів.

Для досягнення гендерної рівності в Україні ЖКУ підтримує співпрацю жіночих та гендерно-орієнтованих громадських організацій; відслідковує виконання міжнародних та національних зобов’язань Україною; проводить інформаційну роботу серед населення шляхом створення фільмів, друкованих матеріалів, публікацій в інтернеті, проведення навчань; тощо.

ЖКУ сфокусовує свої зусилля на наступних ініціативах:

  • Співпраця з бізнесами для впровадження недискримінаційних практик в корпоративному середовищі;
  • Моніторинги виконання державою Україна зобов’язань в сфері гендерної політики;
  • Сприяння збільшенню жіночого представництва у владі;
  • Підтримка жіночого підприємництва
  • Публічні дискусії, обговорення та акції про рівність статей
     



 

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми