Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Запускається реєстр випадків домашнього насильства і насильства за ознакою статі

Кабмін визначив, як формуватиметься та хто вестиме Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства за ознакою статі.

Відповідну постанову № 234 "Про затвердження Порядку формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі" було прийнято на засіданні Уряду 20 березня 2019 року.

Передбачено, що суб'єкти, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству, своєчасно виявлятимуть факти вчинення насильства та реагуватимуть на них, захищатимуть життєво важливі інтереси постраждалих осіб, запобігатимуть виникненню повторних випадків насильства, забезпечуватимуть проведення заходів у зазначеній сфері, надаватимуть комплексну та своєчасну допомогу постраждалим особам, а також вестимуть облік випадків насильства.

Затверджений Порядок визначає процедуру формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі як автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи. Цю систему буде призначено для збирання, накопичення, зберігання, використання, поширення визначених Законом "Про запобігання та протидію домашньому насильству" даних про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

У Порядку визначено повноваження держателя, адміністратора, реєстраторів і користувачів Реєстру. Також він покликаний вирішити питання конфіденційності використання даних і доступу до інформації, що міститься у ньому.

Нагадаємо, відповідний проект урядової постанови розробило Мінсоцполітики. Громадське обговорення проекту тривало на сайті міністерства до 6 березня 2019 року.

 


Джерело: ligazakon.net 22 березня 2019


Тегинасильство щодо жінок,   права жінок,   насильство у сім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.