Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Відновлюватись і жити! Історія Олени з Чернігівщини

Олена з Чернігівщини – одна із слухачок бізнес-школи Sea-Wee, що працює в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей».

До повномасштабного вторгення жінка мала успішне життя – дім, сім`ю, хорошу роботу, яку можна виконувати віддалено. Випускниця Чернігівського Національного технологічного університету, інженер-електрик, Олена працювала вдома, проєктуючи для замовників різноманітні електричні мережі та системи. 13 років досвіду, схвальні відгуки клієнтів – її майбутнє було світлим і в кар`єрі, і в особистому житті.

Усе буквально розлетілось на друзки 24 лютого 2022 року. Будинок Олени опинився на першій ліні вогню. З дитиною та батьками ховалась у підвалі сусідів, звідки не могли вийти через постійні обстріли. Олена на власні очі бачила як розбомбили її і сусідні будинки. Уже на початку березня стало зрозуміло, що так вижити нереально і родина вирішила виїжджати. Обстріли та бомбардування були такими щільними, що Олена не змогла забрати з дому навіть цінні речі. Так, рятуючись, сім`я опинилась в одній із західних областей України.

Роботи не було, адже усі її клієнти були з Чернігова. Але Олена не опустила рук. Після деокупації Чернігівської області сім`я повернулася додому – відновлювати зруйноване житло і жити!

Сьогодні будинок Олени повністю відбудований а сама вона продовжує працювати за фахом. Наприклад зараз робить проєкт для тролейбусного депо Чернігова. Завдяки гранту, отриманому в бізнес-школі Sea-Wee Олена придбала обладнання (робочу станцію для виконання креслень в 3D та багатофункціональний пристрій для друку на форматі А3). Ця техніка дасть можливість жінці знизити собівартість та зменшити час на виконання проєктів.

І ще важливо – два роки тому Олена народила другу дитину! Життя триває!

Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee працює у межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», який реалізує Жіночий консорціум України. Проєкт має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес чи роботу через війну.


Джерело: Жіночий консорціум України 04 квiтня 2025


Тегижінки в бізнесі,   жінки в економіці

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми