Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В енергетиці чоловіки обіймають до 90% керівних посад

В енергетиці на 80-90 відсотках керівних посад працюють чоловіки, тому необхідно запроваджувати гендерне квотування при обранні членів наглядових рад.

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказала заступник міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко, повідомляє кореспондент агентства.

"На керівних посадах жінок все менше, на конференціях, де ми виступаємо, - 80-90% чоловіків. Дуже часто за столом можна побачити одну-двох жінок, коли мова йде про найвищий рівень прийняття рішень. Дуже багато з нас відчули: коли йдеться про професіоналів однакового рівня, перейти на наступний рівень дають представникам іншої статі", - сказала Бойко.

Проте у сфері енергетики, попри чоловіче обличчя галузі, кожен третій співробітник - жінка. Та це не означає, що потрібно запроваджувати гендерне квотування в галузі.

"У сфері енергетики кожен третій співробітник - жінка. Попри чоловіче обличчя галузі, жінка - берегиня енергетики. Кількість жінок, задіяних у ланці управління, все-таки зростає. Гендерний стереотип, який залишився з часів Радянського Союзу, скоро зникне", - сказала Кривенко.

На її думку, гендерне квотування в енергетиці необхідне, щоб надати можливість підтримки жінок.

"Ефективність квотованих наглядових рад є кращою, оскільки жінки володіють іншими специфічними навичками, мають інше ставлення до оцінки ризиків", - зазначила Бойко.


Джерело: УКРІНФОРМ 07 березня 2019


Тегигендерна рівність,   жінки у владі,   права жінок,   жінки у бізнесі

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.