Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Україні з’явився проект закону про запобігання та протидію домашньому насильству

У Парламенті зареєстрували проект закону про запобігання та протидію домашньому насильству. Документ зініціював Кабінет Міністрів України.

У пояснювальній записці до проекту закону зазначено, що з прийняттям 15 листопада 2001 року Верховною Радою України закону про попередження насильства в сім’ї" розпочато формування цілісної системи протидії сімейному насильству. Проте, як засвідчує практика його реалізації, механізм протидії насильству в сім’ї є не досить досконалим і дієвим, закон містить певні прогалини, неузгодженості з іншими нормативно-правовими актами, що перешкоджають належному та ефективному його застосуванню.

Законопроектом серед іншого пропонується замінити визначення «насильство в сім’ї» та визначити його як «домашнє насильство», бо у Сімейному кодексі України визначення сім’ї виключає з кола осіб, на яких розповсюджується дія закону, колишнє подружжя за умови спільного проживання.

Законопроект передбачає, що здійснювати заходи із запобігання та протидії домашньому насильству мають також органи місцевого самоврядування, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, установи та заклади системи освіти, охорони здоров’я, а також установи та заклади, діяльність яких, відповідно до уставних документів, спрямована на запобігання та протидію домашньому насильству.

Також зазначеним проектом закону передбачається удосконалення системи надання допомоги існуючою мережею діючих закладів, а саме: центрами медико-соціальної реабілітації осіб, які постраждали від домашнього насильства, центрами соціально-психологічної допомоги, центрами соціально-психологічної реабілітації дітей, притулками для дітей служб у справах дітей, іншими закладами.

Враховуючи, що суд в Україні виступає єдиним правозастосовуючим органом, який приймає рішення щодо обмеження основних прав і свобод особи у випадках, передбачених законодавством (зокрема, право користування житлом та іншими об’єктами права власності, свобода пересувань, право на невтручання в особисте і сімейне життя та інше), рішення щодо застосування тимчасового обмеження прав та направлення осіб, які вчинили домашнє насильство, для проходження корекційної програми пропонується покласти на суди.

Зазначеним законопроектом також пропонується обмежити застосування покарання у вигляді виправних робіт для осіб, які вчинили насильство в сім'ї, натомість запроваджується покарання у вигляді громадських робіт.

Покарання у вигляді громадських робіт передбачає виконання порушником безоплатних суспільно корисних робіт у вільний від роботи чи навчання час і сприятиме саме його перевихованню.


Джерело: Вголос 19 березня 2013


Тегинасильство щодо жінок,   насильство у сім'ї,

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".