В Україні можуть заборонити сексизм у рекламі
Верховна Рада Україна хоче заборонити сексизм в рекламі. Відповідних законопроект зареєстрований у ВР на цьому тижні.
Проектом закону України пропонується внести доповнення до законів України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" та "Про рекламу", якими пропонується дати визначення терміна "сексизм" і заборонити розміщувати в рекламі твердження, що містять прояви сексизму.
«Реклама як двигун торгівлі та механізм просування культури масового споживання виконує не тільки інформаційну функцію. У сучасному житті вона впливає на свідомість, без перебільшення, величезної кількості людей. В деяких випадках реклама виховує смак, формує відповідний світогляд, а отже, її вплив на свідомість громадян є величезним, і його не варто недооцінювати. Реклама продає не стільки товари, скільки мрії, зокрема, і про те, як стати справжнім чоловіком чи ідеальною жінкою», - йдеться в пояснювальній записці до проекту.
Разом з тим, автори проекту зазначають, що реклама може нести і руйнівну силу, сіяти ворожнечу, принижувати гідність не тільки однієї людини, а й цілого народу або представників тієї чи іншої статті. Яскравим прикладом приниження українських жінок, на думку політиків, була дискримінаційна реклама, яка з'явилася на центральних телеканалах в Нідерландах під назвою "утримай його вдома".
«Реклама закликала жінок Нідерландів умовити чоловіків не їхати в Україну на Євро-2012, тому що в Україну красиві жінки. Але під час демонстрації ролика на екрані з'являлися майже оголені жінки, і це відверто наштовхувало на думку про терпимість і доступності українських жінок», - йдеться в записці.
Метою прийняття законопроекту, на думку його авторів, є законодавче врегулювання заборони реклами, що містить твердження неповноцінності, перевага однієї статі над іншим, і тієї реклами, яка підбурює до гендерної ненависті або насильства за ознакою статі.
Як говориться в пояснювальній записці, прийняття закону сприятиме забезпеченню гендерної рівності та забезпечить заборону реклами, яка носить прояви сексизму, що в свою чергу впливає на формування світогляду громадян.
Джерело: Обозреватель 12 травня 2012
Додати коментар Коментарi (0)