Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Раді хочуть дати лікарям право відмовитися проводити аборт

Депутати подали законопроект до Верховної Ради, який надає право лікарям відмовитися проводити аборт через віросповідання та міркування совісті

Про це йдеться у документі №6747.

У пояснювальній записці зазначається, що повинен бути баланс між захистом прав жінок на здоров’я, доступом та отриманням медичної допомоги та гарантіями прав лікарів, їхньої свободи думки та віросповідання та міркування совісті.

Автори документу зазначають, що в Україні лікарів переслідували і звільняли з роботи через їхню відмову проводити аборт.

Для запобігання подібних ситуацій депутати хочуть прописати у Цивільному кодексі право медпрацівників на відповідну відмову.

Однак у разі відмови, лікар повинен якомога швидше повідомити жінці про своє рішення і надати їй інформацію про іншого медпрацівника, який може провести аборт.

Раніше у Верховній Раді були спроби заборони абортів. Народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Дмитро Голубов зареєстрував законопроект, за яким аборти можуть здійснюватися лише за медичними показаннями або в разі, якщо зачаття відбулося в результаті зґвалтування.

 


Джерело: espreso.tv 20 липня 2017


Тегиаборт,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок