Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про заборону абортів

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект, що забороняє жінкам добровільно робити аборти. Як пише 14 березня КоммерсантЪ - Украина у своїй статті Заборонений плід, штучне переривання вагітності пропонується дозволити лише за медичними і соціальними показаннями.
 
Як заявляють представники жіночих організацій, у випадку прийняття законопроекту Верховною Радою, в Україні збільшиться кількість незаконних абортів та жіночої смертності.
 
Даний проект був зареєстрований у парламенті народним депутатом від БЮТ-Батьківщини Андрієм Шкілем. Він вважає, що проводити такі операції можна лише у тому випадку, якщо вагітна страждає на туберкульоз, діабет, тяжкі захворювання легень, нирок, печінки, серця, серцево-судинні та онкологічні захворювання. Також у випадках, якщо вагітна не досягла 16 років; перебуває у місцях позбавлення волі; вже має п'ятьох дітей; а також у випадку смерті чоловіка або інвалідності вже наявної дитини, повідомляє КоммерсантЪ.
 
Народний депутат висловив упевненість, що прийняття даного законопроекту позитивно вплине на демографічну ситуацію у країні:
"У жодній з областей України немає переваги народжуваності над смертністю. У багатьох областях кількість смертей перевищує кількість народжень майже втричі. За останні 12 років населення України зменшилося на 5 млн чоловік (із 52 млн до 47 млн). Якщо така динаміка збережеться, то через кілька років народ України складатиметься переважно з іммігрантів-вихідців із Азії. І основною причиною настільки невтішних показників є легальні аборти", - заявляє депутат.

Кілька днів тому синод Української греко-католицької церкви і Конференція Української римо-католицької церкви також звернулися до парламенту із подібним проханням.

"З точки зору політичної теорії, завданням держави є дбати про загальне благо своїх громадян та боротися зі злом, незважаючи на ступінь його поширення. Якщо держава погоджується зі злом та легалізує його, то вона ототожнює себе з ним, стає на його бік і, відповідно, втрачає сенс як держава. Тому ми вимагаємо на законодавчому рівні підтвердити право ще не народженої, але вже зачатої людини на життя", - цитується звернення церков.
 
У свою чергу, представники жіночих та ЛГБТ-організацій вкрай негативно поставилися до перспективи заборони абортів. На їхню думку, це спроба запровадження репресивних методів щодо жінок, яким хочуть заборонити розпоряджатися своїм тілом. Вони також упевнені, що за такого стану речей жіноча смертність зросте, оскільки якщо жінка захоче зробити аборт, то вона його зробить, пише видання.
 
Нагадаємо, що згідно зі ст. 50 чинного закону Основи законодавства України про охорону здоров'я, жінка може добровільно зробити аборт, якщо термін вагітності не перевищує 12 тижнів. В окремих випадках він може бути зроблений із 12-того по 28-мий тиждень вагітності за соціальними або медичними показниками.
 
Зазначимо, що раніше у Міністерстві охорони здоров'я повідомили про позитивну тенденцію щодо скорочення абортів.

 


Джерело: Корреспондент 15 березня 2012


Тегизаборона на аборт,   аборт,   ембріон

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".