Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

У Будинку Уряду відкрилася виставка, присвячена дискримінованим жінкам

У холі першого поверху Будинку Уряду відкрилася виставка «Більше ніколи поза увагою: жінки, які стикаються з множинними формами дискримінації». Експозиція підготовлена в рамках проекту «CEDAW в дії!» за підтримки Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе і Міністерства міжнародних справ Канади.

«Ганебно, що багато жінок в Україні в XXI столітті зазнають різних форм дискримінації. Коли ми говоримо про це, то мусимо пам`ятати, що йдеться не лише про порушення базових прав людини, а і про економічне відставання також. Обмеженням участі великої частини суспільства в політичному та економічному житті ми позбавляємо самі себе багатства різноманітності, що є рушієм прогресу, адже породжує конкуренцію і дає ширше бачення процесів у бізнесі та державотворенні, – переконана Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. – Закиди про те, що гендерна проблематика не на часі, що ми не повинні порушувати цю тему, поки не досягнемо певного рівня матеріального благополуччя, свідчать про нерозуміння причинно-наслідкового зв`язку між відсутністю дискримінації та заможністю».

Авторка ілюстрацій Дана Рвана зобразила жінок з різних груп, які є найбільш дискримінованими в Україні. Це жінки та дівчатка з інвалідністю, жінки, які живуть із ВІЛ, сільські жінки, молоді та літні жінки, представниці деяких етнічних меншин, особливо роми, жінки ВПО та ЛБТК. Ці групи зіштовхуються з порушеннями прав людини, нетолерантністю та особливо високим рівнем дискримінації в доступі до ухвалення рішень, зайнятості, охорони здоров'я, освіти та інших базових послуг.

Довідково

Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, або CEDAW, – це міжнародно-правовий документ, який зобов'язує країни виключати дискримінацію жінок у всіх сферах та сприяти рівності жінок. Україна ратифікувала CEDAW у 1981 році. Це означає, що держава Україна погодилася зробити все, аби гарантувати, що всі жінки та дівчата можуть користуватися своїми правами нарівні з чоловіками та хлопцями.


Джерело: Урядовий портал 05 квiтня 2018


Тегидискримінація,   права жінок

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.