Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Стартувала інформаційна кампанія «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому»

6 березня 2013р, напередодні міжнародного жіночого дня, в Україні стартувала інформаційна кампанія «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому». Мета кампанії – закликати жінок, що страждають від насильства в сім’ї, звертатися по допомогу до відповідних служб. Старт компанії був оголошений на прес-конфренції, після якої спікери провели акцію – презентували наліпки, які будуть наклеєні на сміттєвих баках в «спальних» районах Києва, потім зняли з фотографій жінок плівки із зображенням слідів насильства та викинули ці плівки, як сміття, в бак.

У рамках кампанії, в м. Києві на тисячу сміттєвих контейнерів у спальних районах міста будуть наклеєні наліпки з текстом «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому» та номером телефону відповідної «гарячої лінії». На прес-конференції було представлено відеоролик цієї інформаційної кампанії, який буде транслюватися на телеканалах. Також понад 1 тис. плакатів із зазначеним закликом буде розміщено на дошках оголошень житлових будинків, ще 500 – в медичних установах України.

Мета кампанії, донести, як до жінок, так і до чоловіків, що насильство неприпустиме, та закликати жінок у випадках насильства звертатися по допомогу до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінь, відділів у справах сім'ї та молоді, органів внутрішніх справ або дзвонити на гарячу лінію з попередження домашнього насильства за номером: 0.800.500.335 або 386 (з мобільного).

«Ніщо не має бути виправданням для насильства, зокрема, над жінками. Напередодні 8 Березня, яке цього року у світі відзначають під гаслом «Досить обіцянок: настав час зупинити насильство щодо жінок», ми звертаємось до жінок із закликом не терпіти насильство, – говорить Галина Скіпальська, виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я». – Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому. Насильство – це проблема, яку потрібно вирішувати спільними зусиллями. Ми просимо жінок у випадках насильства звертатися по допомогу. В свою чергу, наше завдання – об’єднати зусилля державних соціальних служб, медичних та силових структур, громадських та міжнародних організацій з метою профілактики та надання послуг потерпілим від насильства жінкам, їхнім сім`ям».

В рамках ініціативи «Свобода від насильства: діємо разом» в м. Києві відпрацьовується модель міжвідомчої взаємодії з питань попередження насильства, до якої залучені органи виконавчої влади, соціальні служби, правоохоронні органи та медичні заклади. Ця модель в подальшому ляже в основу спільного нормативно-правового документу Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ.

«Україна в числі 17 інших країн приєдналася до Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами. – говорить Руслан Колбаса, директор Департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України. – Наразі Міністерством у співпраці з центральними органами виконавчої влади, науковцями, неурядовими організаціями розроблено проект Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Законопроектом передбачається розширити перелік органів та установ, на які покладається здійснення заходів з питань попередження насильства в сім’ї та визначити обсяг їх повноважень у цій сфері. Сьогодні до штатів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді введено додатково 12 тисяч посад фахівців із соціальної роботи. Їх діяльність спрямовується на раннє виявлення осіб та сімей, у яких існує ризик потрапляння у складні життєві обставини».
 


Джерело: Хрещатик 12 березня 2013


Тегинасильство щодо жінок,   насильство у сім'ї,

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.