Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Шведський ринок праці чітко поділений на "чоловічі" і "жіночі" професії

 На сьогоднішній день ринок праці у Швеції чітко поділений на "чоловічі" і "жіночі" професії. Про це делегації Жіногчого консорціуму України повідомила представник Центру зайнятості міцста Гьотеборга Бріт Шонбек.

За її словами, більшість жінок працює в "обслуговуючій" сфері - молодший медперсонал, вихователі в дитсадках та вчителі в початкових школах, виконують малокваліфіковану роботу на кухні, та в обслуговуванні готелів. Зовсім не працюють шведські жінки у будівництві, на підприємствах важкої промисловості та водіями дальніх перевезень.

Натомість "чоловічими" у Швеції вважаються IT-індустрія, будівництво, важка промисловість. Цікаво, шведські чоловіки зовсім не працюють секретарями (помічниками) керівників.

Гендерний паритет у Швеції спостерігається серед викладачів вузів, високооплачуваних кухарів та лікарів.

Цікаво, що за статистикою, більшість шведських жінок працюють у державному секторі економіки, оскільки дитсадки та молодші школи у Швеції - переважно державні.

У державному секторі економіки, за словами Бріт Шонбек, розрив між зарплатами чоловіків і жінок помітно менший, ніж у приватному. Це очевидно пов'язано з тим, що шведське законодавство гарантує гендерну рівність у всіх сферах життя.

Нерівність спостерігається у кількості робочого часу. Якщо чоловіки працюють 36 - 42 години на тиждень, то жінки в средньому - 28. 

Фактично, зауважила Бріт Шонбек, шведські жінки, які у 50-х - 60-х - 70-х роках масово вийшли на ринок праці, залишилися у сфері обслуговування, лише почали отримувати за це гроші. 

Такпим чином, не зважаючи на багаторічну боротьбу Шведських феміністок за рівні права з чоловіками, ринок праці у Швеції виглядає гендерно нерівним.


Джерело: WCU 16 жовтня 2012


Тегигендерна нерівність,   ринок праці,   Швеція

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.