Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Швеція стала найкомфортнішою країною для жінок

Швеція займає перше місце в рейтингу рівноправності статей серед усіх країн Євросоюзу. Про це свідчать дані, опубліковані на сайті Європейського інституту гендерної рівноправності. Іншими словами, саме ця країна стала найбільш сприятливою в Європі з точки зору ступеня комфорту проживання представниць прекрасної половини людства, повідомляє NEWSru.com.

В основу рейтингу дослідники поклали розроблений ними ж індекс гендерної рівності. Він увібрав в себе шість основних показників: робота, влада, знання, гроші, здоров'я, час, а також два периферійних - нерівність (в рамках тих показників, що не були згадані раніше) і насильство. Індекс показує, наскільки близька кожна країна до досягнення рівноправності статей.

Першою в рейтингу стала Швеція, вона набрала 74,3 з можливих 100 балів. На другому місці - Данія, у неї 73,6 бала, на третьому - Фінляндія з 73,4. У кінці рейтингу знаходяться Болгарія і Румунія, у них 37,0 і 35,3 бала відповідно. Середній показник серед 27 європейських країн склав всього 54 бали, тільки 15 з 27 країн переступили через рубіж 50 балів.

Соціологи працювали в основному із статистичними даними, отриманими ще в 2010 році з офіційних джерел, таких як: Eurostat, Eurofond, Європейська комісія з питань правосуддя та інші. Інформацію обгрунтовували з точки зору аналітики. Брався до уваги і розмір країни. Європейські держави порівнювалися і між собою, дослідники намагалися встановити, які з показників домінують у тій чи іншій країні.

"Розроблений інститутом рейтинг дозволяє кожному члену Євросоюзу оцінювати і порівнювати прогрес, досягнутий з різних аспектів рівноправності статей. Я сподіваюся, що цей інструмент буде широко використовуватися і що він приведе до кращого розуміння, а також подальшому прогресу в області рівноправності статей", - цитує ИТАР-ТАСС главу Комітету з прав жінок і гендерної рівноправності Європарламенту, вихідця зі Швеції Мікаеля Густафсона.

Нагадаємо, в 2012 році українки за гендерній рівності виявилися на 64 місці - між Белізом і Перу.


Джерело: NEWSru.com 15 червня 2013


Тегиправа жінок,   Швеція

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.