Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Протидія домашньому насильству: у Лазебної закликають об’єднати зусилля держави та суспільства

Мінсоцполітики наголошує на необхідності об’єднання зусиль держави та громадянського суспільства для реалізації програм запобігання та протидії домашньому насильству та створення притулків для постраждалих, в тому числі з огляду на зростання кількості випадків домашнього насильства, спричиненого наслідками пандемії COVID–19.

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

"За даними обласних та Київської міської державних адміністрацій, найбільша кількість звернень щодо випадків домашнього насильства у 2020 році надійшла у місті Києві та в Одеській області (22 645 та 22 082 звернення відповідно). Враховуючи високий показник звернень, які надходять в Одеській області, Мінсоцполітики, Одеська обласна державна адміністрація та Одеська міська рада мають забезпечити достатню кількість місць, де постраждала особа може отримати допомогу", - йдеться у повідомленні.

Водночас у Мінсоцполітики зауважили, що часто, у випадку насильства, притулок – це єдине місце, де у терміновому порядку жертва може знайти захист і допомогу. "Крім того, кількість випадків домашнього насильства зростає, передусім, через довготривалий збройний конфлікт, економічну кризу, пандемію, фінансову скруту, втрату роботи, соціальних контактів, обмеженість у доступі до необхідних послуг, вимушену самоізоляцію, збільшення обсягів неоплачуваної домашньої праці", - додали в міністерстві.

У Мінсоцполітики відзначили, що існуючої мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих все ще недостатньо, тож потрібно її розширювати, для того, щоб якісну допомогу могли отримати усі, хто її потребує незалежно від місця свого проживання. "У цьому контексті доцільно підтримувати будь-які ініціативи громадського сектору, у тому числі ініціативи релігійної спільноти", - вважають у міністерстві.

У Мінсоцполітики також зауважили, що з урахуванням просвітницького потенціалу релігійних громад, важливим є об’єднання зусиль щодо проведення превентивних заходів для попередження нових випадків насильства, формування в суспільстві нульової толерантності до цього ганебного явища.

Згідно з соціологічними дослідженнями, майже половина жертв домашнього насильства не звертаються до правоохоронних органів.


Джерело: УКРІНФОРМ 27 липня 2021


Тегинасильство щодо жінок,   насильство щодо дітей,   насильство усім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.