Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Протидія домашньому насильству: кількість мобільних груп поліції збільшили

В Україні з 2019 року збільшено кількість поліцейських мобільних груп реагування на факти домашнього насильства з 45 до 86.

Про це поінформувала заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко під час наради щодо розбудови мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, що відбулась під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля за участі Першої леді Олени Зеленської, інформує пресслужба МВС.

Кількість поліцейських мобільних груп реагування на факти домашнього насильства збільшено з 45 (станом на 2019 рік — ред.) до 86 та створено 29 спеціалізованих секторів протидії домашньому насильству, які вже пройшли відповідне навчання. Павліченко заявила також, що взаємодія поліції та спеціалізованих служб підтримки забезпечить комплексну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Перша леді України Олена Зеленська під час наради сказала, що місцеві ради мають брати участь у створенні мереж спеціалізованих служб допомоги постраждалим від насильства.

Окремо перша леді наголосила на важливості участі місцевих рад у створенні мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, і реалізації субвенції, яку уряд затвердив цього року.

«Нам потрібна злагоджена й комплексна робота кожного в цьому питанні. Також – стабільність і продуктивність в організації спеціалізованих служб підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. У 2021 році були запущені процеси створення притулків, консультативних служб, які надають первинну допомогу, та денних центрів соціально-психологічної допомоги», – наголосила Зеленська, інформує Офіс Президента.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час наради зауважив, що важливо забезпечити стабільну роботу мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб – притулків, гарячих ліній, центрів надання допомоги, мобільних бригад, і для цього вкрай важливою є консолідація дій органів державної влади, міжнародних, громадських організацій, релігійних громад.

Як повідомляє Урядовий портал, за підсумками наради було доручено обласним, Київській міській держадміністраціям, органам місцевого самоврядування взяти під особистий контроль своєчасність та якісну реалізацію субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році.

"Саме посадовці в громадах, сільських, селищних радах мають тримати на щоденному контролі ситуацію і забезпечувати своєчасне та ефективне вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на ввірених їм територіях", — зазначив Прем’єр-міністр.

Також громади мають передбачити у місцевих бюджетах необхідне фінансування на 2022 рік для забезпечення соціального замовлення та стимулювання ринку надавачів соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

В ОП нагадують, що цьогоріч уряд затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Коштом субвенції (274,2 млн грн) планується: здійснити капітальний ремонт/реконструкцію, поточний ремонт приміщень для створення в них притулків, денних центрів та консультативних служб для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; укомплектувати приміщення офісними та побутовими меблями, комп’ютерною та офісною технікою, мережевим і телекомунікаційним обладнанням; створити 28 притулків, 39 денних центрів, 58 консультативних служб для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, і 40 мобільних бригад. Водночас буде підвищено рівень надання соціальних послуг у 16 наявних притулках.

Також за субвенцію планують придбати 40 автомобілів на суму 55 522,564 тис. грн з метою забезпечення функціонування утворених при притулках мобільних бригад для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Як повідомлялося, раніше з ініціативи Олени Зеленської було розроблено план міжсекторальної взаємодії міністерств і відомств для протидії домашньому насильству. Крім того, у березні відбулася зустріч, присвячена підбиттю підсумків стратегічної сесії «Протидія – спільна дія», ініційованої першою леді. Метою стратегічної сесії було об’єднання зусиль усіх відомств для протидії домашньому насильству. 11 вересня 2020 року Україна завдяки ініціативі дружини Президента стала повноправною учасницею міжнародного «Партнерства Біарриц», яке було започатковане з метою посилення відповідальності країн «Великої сімки» та консолідації зусиль інших держав для досягнення рівних прав і можливостей у суспільстві та відсутності обмежень за будь-якими ознаками.


Джерело: УКРІНФОРМ 10 серпня 2021


Тегинасильство щодо жінок,   насильство щодо дітей,   насильство усім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.