Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Ольга Стефанішина спільно з UNFPA Україна презентували IT-курси для жінок, котрі постраждали від домашнього насильства

11 травня Ольга Стефанішина спільно з UNFPA Україна презентували IT-курси для жінок, які перебувають у складних життєвих обставинах, в тому числі які постраждали від домашнього насильства, для розширення можливостей їх працевлаштування. Захід проходив у рамках проекту «Трамплін до рівності», що реалізує UNFPA, Фонд ООН галузі народонаселення в Україні за фінансової підтримки Швеції та сприяння Офісу Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

«Держава захищатиме права кожного, хто перебуває у складних життєвих обставинах, зокрема постраждалих від домашнього насильства. Разом з тим важливо об'єднувати спільні зусилля усіх інституцій, аби розробити по-справжньому дієві механізми боротьби з гендерним насильством та дискримінацією», – наголосила Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Урядовець подякувала Представництву Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA, за створення ініціативи і постійну підтримку у просуванні рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків в Україні

«Ми ламаємо усі стереотипи, аби жінки, які постраждали від домашнього насильства, змогли повірити в себе. Відтепер жінки та дівчата зможуть пройти навчання надсучасним та перспективним спеціальностям – в галузі IT, де заробітна плата доволі висока, як власне і попит на фахівців у цій сфері. Впевнена, надсучасні IT-курси – це освіта та кар'єра без гендерних стереотипів», – підкреслила Ольга Стефанішина.

Згідно з даними дослідження «Економічні наслідки насильства щодо жінок в Україні», щороку в Україні гине майже 600 жінок внаслідок домашнього насильства. Кожна п'ята жінка стикалася з тію чи іншою формою насилля, включаючи економічне. У цьому контексті важливо сприяти економічній незалежності жінок, що є однією з передумов виходу із кола насильства.

Довідково

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. Більше інформації про UNFPA в Україні: https://ukraine.unfpa.org/.

Проект «Трамплін до рівності» спрямований на зміну соціальних норм та відмову від гендерних стереотипів в освіті, на роботі, вдома, у житті громади та створення сприятливого середовища, а також зростання суспільного попиту на просування рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків в Україні.


Джерело: Урядовий портал 12 травня 2021


Тегинасильство щодо жінок,   насильство у сім'ї

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.