Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Мінсоцполітики працює над реалізацією законодавства у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

У ході заходу, присвяченого 15-й річниці прийняття Закону України „Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Ольга Ревук відзначила, що цей Закон є актуальним і важливим. Мінсоцполітики як спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків працює над створенням системи для запровадження гендерного підходу у діяльність державних органів, що у свою чергу забезпечить врахування потреб жінок і чоловіків у їхньому різноманітті та скорочення гендерної нерівності в усіх сферах життєдіяльності суспільства.

Подальше впровадження Закону України „Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” забезпечить просування гендерної рівності в українському суспільстві відповідно до „Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року”.

Основні завдання, які покликані скоротити гендерну нерівність в економічній, політичній сферах, подолати гендерні стереотипи, містять Державна соціальна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та Національний план дій з виконання заключних зауважень Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок.

Ольга Ревук зазначила, що протягом цього року Міністерством розроблено та прийнято низку нормативно-правових документів, які сприятимуть просуванню гендерної рівності в сфері праці, державного управління, гендерного аналізу впливу галузевих реформ, забезпечення ефективної реалізації законодавства у сфері протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству, а саме: Інструкцію щодо інтеграції гендерних підходів під час розроблення нормативно-правових актів, Методичні рекомендації щодо оцінювання гендерного впливу галузевих реформ, що дасть можливість визначити прямий або опосередкований вплив та наслідки реалізації державної політики на становище різних груп хлопців і дівчат, жінок і чоловіків, для своєчасного усунення диспропорцій та гендерної нерівності.

Довідково

У брифінгу взяли участь Катерина Левченко, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики, Марина Бардіна, народний депутат України, голова підкомітету з питань дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері захисту прав людини та гендерної політики Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Сергій Кислиця, Постійний Представник України при ООН, Олена Суслова, Голова громадської організації Інформаційний консультативний жіночий центр, Алла Чигрин, заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, Дмитро Каплун, заступник керівника служби Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Елла Ламах, голова ГО „Центр розвитку демократії”.

 

Джерело: Урядовий портал 09 вересня 2020


Тегигендерна рівність,   права жінок,   права чоловіків

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми