Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Матері більше не мають виключних прав на дитину

Підстава - рішення Європейського суду по правам людини (ЄСПЛ). Справа стосується визначення місця проживання дитини.

ВССУ, з метою якнайшвидшого приведення судової практики України до загальновизнаних стандартів, надіслав судам нижчих рівнів інформаційний лист, який стосується порушень, констатованих в рішенні ЄСПЛ «М.С. проти України». Лист від 17 серпня 2017 року № 9-1580 / 0 / 4-17 направлено, незважаючи на те, що рішення ЄСПЛ поки не отримало статусу остаточного. Суть питання - визначення місця проживання дитини. Суть відповіді - враховуються лише найкращі інтереси дитини, а батьки повинні мати рівні права у спорах про опіку над дітьми, і жодні презумпції, які ґрунтуються на ознаці статі, не повинні братись до уваги.

За таких умов, винятковість прав матері, як засада, яка на сьогодні з посиланням на Декларацію прав дитини ООН 1959 року є визначальною у судовій практиці цієї категорії спорів, фактично нівелюється.

Варто також зазначити, що ЄСПЛ констатував подвійне порушення Україною статті 8 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, а саме:

- відсутність ефективного розслідування передбачуваного сексуального розбещення неповнолітньої дитини;

- недостатнє врахування найкращих інтересів дитини при визначенні його місця проживання, зокрема, неналежний аналіз безпеки дитини під час проживання з матір'ю і стабільності його середовища.


Джерело: Голос карпат 22 серпня 2017


Тегигендерна рівність,   права на дитину,   права жінок,   дискримінація жінок,   права чоловіків,   батьківство,   материнство

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.