Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Головним приводом для домашнього насильства і чоловіки, і жінки Білорусі назвали ревнощі

Головним приводом для сімейного насильства і чоловіки, і жінки у Білорусі називають ревнощі. Про такий висновок дослідників повідомила провідний науковий співробітник Центру соціологічних і політичних досліджень Білоруського державного університету Лариса Філінська на засіданні круглого столу "Удосконалення законодавства Республіки Білорусь щодо запобігання домашнього насильства", передає кореспондент БЕЛТА.

Дослідження з оцінки ситуації в області домашнього насильства в Брестській області було проведено у жовтні-грудні минулого року Центром соціологічних і політичних досліджень БДУ в рамках проекту міжнародної технічної допомоги "Розвиток національного потенціалу Республіки Білорусь з метою протидії домашньому насильству в умовах досягнення гендерної рівності", який реалізується Фондом ООН в області народонаселення (ЮНФПА) та Міністерством праці та соцзахисту спільно з партнерами. До речі, це перше комплексне великомасштабне вивчення проблем домашнього насильства в Брестській області. Його метою було визначення масштабів і причин поширеності агресивної поведінки чоловіків і жінок щодо своїх шлюбних партнерів.

За словами Лариси Філінської, було проведено анкетне опитування 700 чоловіків і жінок у віці від 18 до 60 років, які мають досвід сімейного життя в зареєстрованому або цивільному шлюбі. Як показало дослідження, частіше за інших страждають від фізичного насильства жінки у віці 40-49 років з дітьми, які не мають вищої освіти і проживають у сім'ях з низьким рівнем доходу, переважно в сільській місцевості.

Тільки 13% чоловіків і 11% жінок відповіли, що конфлікти в їхній родині вирішуються мирним шляхом. Приводами для конфліктів респонденти назвали в першу чергу несправедливий розподіл сімейних обов'язків, фінансові труднощі, затримки на роботі після закінчення робочого дня.

За результатами обробки анкет кожна четверта жінка страждає від фізичного насильства, чотири з п'яти стикалися з проявами психологічного насильства в сім'ї, 22,4% жінок відчувають економічне і 13,1% - сексуальне насильство. Обурливо, але факт: кожна десята жінка піддавалася насильству під час вагітності.

Причому чим вище рівень освіти партнерів і міцніше добробут, тим менше проявів насильства в сім'ї.

Традиційно жінки більш уразливі перед домашнім насильством, ніж чоловіки. Так, жінки в 2,6 рази частіше, ніж чоловіки, піддавалися побиттю і побоям; в 2,4 рази частіше їх примушували до статевого зв'язку; в 1,8 рази частіше їх штовхали, щипали, тягали за волосся і забороняли працювати або вчитися. "Тільки по одній формі психологічного насильства чоловіки виявилися ущемленими трохи більше: 22% чоловіків і 21% жінок заявили, що їм забороняють зустрічатися і спілкуватися з родичами або друзями", - сказала Лариса Філінська.

У жертв домашнього насильства не завжди жіноче обличчя. Так, кожен п'ятий чоловік заявив про фізичне насильство щодо себе, кожен четвертий - про економічне, один з 13 - про сексуальне. Більше двох третин чоловіків зазнавали психологічне насильство. Економічному і психологічному насильству частіше піддаються малозабезпечені чоловіки, які не мають середньої або вищої освіти.

Основним приводом для домашнього насильства є ревнощі, на другій позиції - пияцтво, на третьому - грошові проблеми.

Що стосується стратегії поведінки жертв домашнього насильства, то терплять його 30% постраждалих жінок і 44,7% чоловіків, дають здачі - 23,6% жінок і 39,5% чоловіків, шукають захисту - 10,9% жінок і 2,6% чоловіків, прощають - 41% жінок і 26,4% чоловіків.

Жінки пояснюють свою відмову від допомоги в ситуації домашнього насильства страхом розриву відносин; відсутністю впевненості в тому, що допоможуть; жалістю до кривдника; соромом, страхом втратити репутацію. Чоловіки - відчуттям власної провини і надією на те, що подібне більше не повториться.

Як позитивний момент Лариса Філінська відзначила той факт, що 67,4% жінок - жертв насильства в сім'ї розлучилися зі своїми партнерами-агресорами.


Джерело: БЕЛТА 28 травня 2013


Тегинасильство щодо жінок,   насильство у сім'ї,

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".