Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Гендиректор Facebook Шеріл Сандберг: Жінки заробляють менше за чоловіків, бо недооцінюють себе

Генеральний операційний директор Facebook Шеріл Сандберг закликає уряди та компанії докласти зусиль, щоб припинити розрив між чоловіками і жінками, і наголошує, що дівчаток та хлопчиків слід заохочувати ставати лідерами з раннього віку.

«Потрібно почати платити жінкам добре, і нам потрібна державна та корпоративна політика, щоб здійснити це», – сказала вона в радіо-інтервʼю BBC.

Проблема нерівності у зарплатах жінок і чоловіків знову виникла цього місяця, коли BBC було змушено розкрити платню своїх журналістів та позаштатників.

Чоловіки заробляють $197 000 на рік – це вдвічі більше, ніж жінки на схожих посадах, а найбільш високоплачуваний керівник-чоловік на телерадіокомпанії отримує в чотири рази більше за найвищу зарплату жінки на керівній посаді.

Сандберг, одна з найвпливовіших керівників Кремнієвої долини та автор книги 2013 року «Lean In», вважає, що все це тому, що жінки недооцінюють себе. Її книга, яка стала бестселером, розповідає про можливості жінок розширити своє місце в бізнес-компаніях.

Мотивуючий ролик на сторінці Шеріл Сандберг: «Нам потрібно більше моделей успішних жінок. Тому що ти не знаєш, ким ти можеш бути, поки ти це не побачиш».

Випускниця Гарварду, вона визнала, що ще в університеті боролася з сумнівами, і дійшла висновку, що саме занижена самооцінка жінок не дозволяє поставити себе попереду чоловіка або вимагати підвищення зарплати.

«Ми починаємо дівчаткам з самого дитинства говорити, що вони не лідери, а це велика помилка. Я вважаю, що кожен з людей має здатність керувати, і ми повинні дозволяти людям робити вибір, ким вони хочуть бути, незалежно від статі», – пояснює Сандберг.

Ключ до змін у суспільстві – коли жінки вимагатимуть таких же зарплат і таких же посад, як і чоловіки, вважає вона.

Коли у 2015 році раптово помер її чоловік (у 47-річного Дейва стався серцевий напад), Шеріл залишилася одна з двома малими дітьми. Тому вона не з чуток знає про те, як самій забезпечувати сімʼю, пише видання.

Марк Цукерберг: Шеріл надихає. Вона знайшла якийсь сенс у смерті Дейва та поділилася цим зі світом. Вона заснувала спільноту Option B, щоб допомагати людям віднайти стійкість. Багато людей знайдуть силу в її новій книзі. Ми любимо тебе, Шеріл, і дякуємо за все, що ти робиш для світу.

Крім того, Сандберг розповіла про зустріч з міністром внутрішніх справ Великобританії Ембер Рудд. Розмова велася навколо того, як Facebook може допомогти в боротьбі з тероризмом.

Нагадаємо, після теракту у Вестмінстері 22 березня, коли зʼясувалося, що терорист відправляв повідомлення через месенджер Facebook – WhatsApp – британська поліція запросила у Facebook ключ до дешифррування повідомлень у месенджері.

«Складні перемовини з урядом продовжуються», – зазначила Сандберг, водночас додавши, що вони з урядовцями мають спільну мету та лінію дій (щодо боротьби з тероризмом).

Нагадаємо, на початку березня депутат Європарламенту поляк Януш Корвін-Мікке заявив, що жінки повинні отримувати меншу зарплату, оскільки вони «слабші, менші й не такі розумні», викликавши цим неабиякий скандал.

Як згодом повідомлялося, президент ЄП Антоніо Таяні повідомив, що за цей інцидент на скандального депутата будуть накладені штрафні санкції: Корвін-Мікке не отримуватиме зарплату (добові виплати) протягом 30 днів. За це час він втратить понад 9 тисяч євро.

 


Джерело: mind.kiev.ua 31 липня 2017


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   права жінок,   дискримінація жінок,   оплата праці

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.