Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Гендерна "рівність": на миколаївських підприємствах жінок працює більше ніж чоловіків, але заробляють вони набагато менше

За даними Головного управління статистики в Миколаївській області, у січні-червні 2015 чисельність штатних працівників на підприємствах, установах, організаціях та їхніх відокремлених підрозділах із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб становила 208,3 тис. осіб, з яких 113,1 тис. (або 54,3%) жінки.

У деяких видах економічної діяльності переважання чисельності жінок над кількістю чоловіків було істотним. Так, в установах охорони здоров'я та надання соціальної допомоги кількість жінок сягає 81,9% від середньооблікової чисельності штатних працівників цього виду діяльності, освіти - 77,5%, у сфері тимчасового розміщення та організації харчування - 75,9%, фінансової і страхової діяльності - 74,1%, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку - 71,1%. Разом з тим значна питома вага чоловіків спостерігається у видах економічної діяльності, які залишаються традиційно "чоловічими сферами" на ринку праці: будівництві - 76,2%, сільському господарстві, лісовому господарстві та рибному господарстві - 70,7%, транспорті, складському господарстві, поштовій і кур'єрській діяльності - 67,2%, промисловості - 65,7%.

У середньому в січні-червні 2015 року заробітна плата жінок по області склала 3039,39 грн. або 68,7% від зарплати чоловіків (4424,13 грн.). Істотно нижче нарахувань чоловіків була оплата праці жінок, зайнятих у промисловості; фінансовій і страховій діяльності; транспорті, складському господарстві, поштовій та кур'єрській діяльності. На підприємствах зазначених видів діяльності заробітна плата жінок була на 1572,48 грн., 1719,16 грн. і 2259,74 грн. менше в порівнянні з нарахуваннями чоловіків і становила 4216,91 грн., 4410,70 грн., 3836, 88 грн. відповідно. У той же час, вище, ніж у чоловіків, були нарахування жінкам у сфері освіти, де заробітна плата жінок становила 2736,42 грн., Що на 115,76 грн. більше, ніж у чоловіків.

При цьому, незначне відставання від заробітку чоловіків спостерігалося в оплаті праці жінок, зайнятих в операціях з нерухомим майном; державному управлінні та обороні; обов'язковому соціальному страхуванні; будівництві; адміністративному і допоміжному обслуговуванні; мистецтві, спорті, розвагах і відпочинку. У цих видах діяльності заробітна плата жінок відставала від оплати праці чоловіків всього на 1,9-5,1%.


Джерело: Мой город 27 серпня 2015


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   ринок праці,   оплата праці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок