Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Гендерна "рівність": на миколаївських підприємствах жінок працює більше ніж чоловіків, але заробляють вони набагато менше

За даними Головного управління статистики в Миколаївській області, у січні-червні 2015 чисельність штатних працівників на підприємствах, установах, організаціях та їхніх відокремлених підрозділах із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб становила 208,3 тис. осіб, з яких 113,1 тис. (або 54,3%) жінки.

У деяких видах економічної діяльності переважання чисельності жінок над кількістю чоловіків було істотним. Так, в установах охорони здоров'я та надання соціальної допомоги кількість жінок сягає 81,9% від середньооблікової чисельності штатних працівників цього виду діяльності, освіти - 77,5%, у сфері тимчасового розміщення та організації харчування - 75,9%, фінансової і страхової діяльності - 74,1%, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку - 71,1%. Разом з тим значна питома вага чоловіків спостерігається у видах економічної діяльності, які залишаються традиційно "чоловічими сферами" на ринку праці: будівництві - 76,2%, сільському господарстві, лісовому господарстві та рибному господарстві - 70,7%, транспорті, складському господарстві, поштовій і кур'єрській діяльності - 67,2%, промисловості - 65,7%.

У середньому в січні-червні 2015 року заробітна плата жінок по області склала 3039,39 грн. або 68,7% від зарплати чоловіків (4424,13 грн.). Істотно нижче нарахувань чоловіків була оплата праці жінок, зайнятих у промисловості; фінансовій і страховій діяльності; транспорті, складському господарстві, поштовій та кур'єрській діяльності. На підприємствах зазначених видів діяльності заробітна плата жінок була на 1572,48 грн., 1719,16 грн. і 2259,74 грн. менше в порівнянні з нарахуваннями чоловіків і становила 4216,91 грн., 4410,70 грн., 3836, 88 грн. відповідно. У той же час, вище, ніж у чоловіків, були нарахування жінкам у сфері освіти, де заробітна плата жінок становила 2736,42 грн., Що на 115,76 грн. більше, ніж у чоловіків.

При цьому, незначне відставання від заробітку чоловіків спостерігалося в оплаті праці жінок, зайнятих в операціях з нерухомим майном; державному управлінні та обороні; обов'язковому соціальному страхуванні; будівництві; адміністративному і допоміжному обслуговуванні; мистецтві, спорті, розвагах і відпочинку. У цих видах діяльності заробітна плата жінок відставала від оплати праці чоловіків всього на 1,9-5,1%.


Джерело: Мой город 27 серпня 2015


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   ринок праці,   оплата праці

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.