Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Фінські чоловіки потребують захисту від гендерної нерівності – посол Фінляндії в Україні Пяйві Лайне

Під час зустрічі в рамках освітнього проєкту STEM is FEM надзвичайний та повноважний посол Фінляндії в Україні Пяйві Лайне розповіла українським старшокласницям про гендерний поступ у своїй країні. За словами дипломатки, боротьба за рівність статей у Фінляндії призвела на сьогодні до надмірної фемінізації влади, проте для фінів це стало приводом не шкодувати, а продовжувати створювати баланс.

“Наразі жінок в фінляндському уряді більше, ніж чоловіків. Ми дуже пишаємося цим. Але також я скажу, що ми зараз зіштовхнулися із ситуацією, коли ми насправді маємо підтримувати хлопців та чоловіків. Адже рівність не означає, що жінки мають взяти над усім гору, навіть якщо ми можемо. Ми маємо тримати хлопців разом з нами”, — розповіла Лайне

У зустрічі також брали участь керівниці крупних міжнародних організацій. Координаторка ООН в Україні Оснат Лубрані відзначила, що фемінізація технічного світу допоможе не лише жінкам, але й дозволить самій сфері розвиватися більш конструктивно.

“В сучасному світі все більш і більш важливими становляться питання наукового, інженерного та технічного розвитку. Проте наразі в Україні, як і по всьому світі, жінки досі представлені в цій сфері недостатньо. Тут дуже домінують чоловіки. Дівчата не заохочені залучатися до цієї сфери. Наша задача — досягти гендерної рівності. Тому тема проекту STEM is FEM дуже важлива для нас”, — зауважила Лубрані.

Голова UNICEF в Україні Лотта Сільвандер додала, що однією з головних проблем сучасності є те, що при більшій успішності в навчанні, жінки отримують менше можливостей та меншу заробітну плату, ніж чоловіки. Спікерка закликала молодих дівчат долучатися до зміни цієї ситуації.

“По всьому світі дівчата досі знаходяться в несприятливому становищі. Їм складно розвиватися. У багатьох країнах вони отримують менше підтримки, менше мотивації. Вони також мають менше уваги від системи освіти, попри те, що дівчата навчаються краще. У дівчат кращі оцінки, вони довше залишаються в школі, в Україні більшість дівчат здобувають вищу освіту. І що далі? Хлопці отримують роботу та заробляють більше. Не мовчіть, якщо так трапляється, боріться за рівну зарплату”, — наголосила Сільвандер.

Зустріч українських школярок з видатними жінками у Києві організував проєкт STEM IS FEM у рамках освітнього модулю по темі машинобудування, розповідає ініціатор проєкту, інвестор Reface та партнер Cyprus IT Forum Сергій Токарєв.

“Метою нашої ініціативи є популяризація технічних спеціальностей серед українських дівчат та встановлення гендерного балансу у цій сфері. Ми започаткували проєкт рік тому, і вже провели шість освітніх модулів за різними тематиками — від 3D-моделювання та IT до робототехніки та машинобудування. Ми на власні очі бачимо, як багато дівчат цікавляться технологіями і радіємо, що з кожним новим модулем спільнота STEM is FEM розширюється”, — говорить Токарєв.

Вже у жовтні STEM is FEM проведе новий освітній модуль, що буде присвячений темі будування та архітектури.


Джерело: УНН 29 вересня 2020


Тегигендерна рівність,   гендерні стереотипи,   права чоловіків,   Фінляндія

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".