Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Facebook домігся гендерної рівності в зарплатах

Директор з персоналу Facebook Лорі Голер стверджує, що американській компанії вдалося повністю ліквідувати розрив у зарплатах між жінками і чоловіками. Для США і навіть для технологічного сектора це поки виняток, а не правило.

Гендерний розрив в оплаті праці - надзвичайно гостра тема в США. Згідно з дослідженням Glassdoor, в 2016р. жінка отримує лише 76 центів за ту ж роботу, яка приносить цілий долар чоловікові. Багато факторів тут не враховуються, і критики подібних досліджень часто вказують на зловживання узагальненням фактів, але центи і долари рахують ініціативні групи, з якими в Америці намагаються відкрито не сперечатися.

В середньому в технологічній сфері гендерний розрив у зарплатах становить близько 5,4%, але в окремих областях він значно більше. Так програмісти-чоловіки отримують на 28,3% більше, ніж жінки, дизайнери, які користуються комп'ютерами в роботі - на 21,5%, дизайнери відеоігор - на 15,8%.

Відзначимо, що мова йде не про те, скільки заробляють співробітники, які сидять за сусідніми столами в одній і тій же компанії, а саме усереднені показники. За деякими оцінками усунення нерівності могло б принести Кремнієвій долині $ 25 млрд у вигляді додаткової виручки.

На історію з гендерним розривом звернули увагу і в Facebook. Лорі Голер вважає, що компанія повністю ліквідувала цю проблему. «Ми на регулярній основі перевіряємо нашу політику в області зарплат, щоб переконатися в тому, що зберігається рівність. Ми робимо це вже багато років», - стверджує директор з персоналу соціальної мережі.

Але якщо розриву в області грошових компенсацій співробітникам більше немає, то сам по собі гендерний розрив в Facebook є. Лише 32% відсотка від персоналу компанії - жінки. Більш того, є і расове питання: 55% співробітників Facebook в США - білі, 36% азіати, 4% латиноамериканці, 2% афроамериканці. Лорі Голер в курсі цієї проблеми, але вважає, що ліквідація гендерної нерівності зарплат - це вже досягнення.


Джерело: rambler.ru 12 квiтня 2016


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   права жінок,   Facebook,   оплата праці,   розрив у зарплаті

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.