Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

5 мільйонів індійських жінок вимагають на вулиці рівності в правах

Першого січня в індійському штаті Керала жінки вийшли на вулиці на підтримку гендерної рівності. Як повідомляє ВВС, зібрання у Кералі організоване представниками лівого коаліційного уряду.

Місцева влада повідомила кореспонденту ВВС, що жінки вишикувалися вздовж всіх основних магістралей штату. За підрахунками влади, демонстрація сягнула довжини у 620 кілометрів і нараховує п’ять мільйонів протестувальниць. Організатори повідомили виданню, що, за прогнозами, на демонстрацію мали вийти близько трьох мільйонів жінок.

Західні медіа повідомляють, що до вересня храм Сабарімала був заборонений для відвідування жінкам «менструаційного віку» – від 10 до 50 років. Після осіннього рішення індійського суду скасувати заборону, жінки біля храму стають жертвами нападів, які скоюють противники постанови.

Як зазначають у ВВС, храм Сабарімала є головним у культі бога-холостяка Айяппа. Згідно з міфологією, бог Айяппа дав клятву безшлюбності – а отже, йому заборонено контактувати з жінками, що набули здатності народжувати.

Після петиції активістів, де йдеться про несумнісність традиційного звичаю з засадами гендерної рівності, верховний індійський суд дозволив жінкам відвідувати храм Сабарімала. Примітно, що більшість інших індійських храмів не дозволяє відвідування жінкам лише під час менструації.

BBC повідомляють, що після винесення постанови лише кільком жінкам вдалося потрапити до Сабарімала. При вході до храму індійок захищала поліція, однак відвідувачки були змушені покинути Сабарімал через агресивно налаштованих традиціоналістів усередині.

У виданні зазначають також, що голова керівної індуїстської націоналістичної партії BJP Нарендра Моді поставився до постанови суду як до «нападу» на індуїстські цінності.

Організатори зібрання, представники лівого коаліційного уряду країни, заявили, що демонстрація підтримує боротьбу з нерівністю і протистоїть зусиллям правих груп, які підтримують заборони для жінок.

«Я не думаю, що традиція чи будь-яка відсталість повинна зупиняти жінок. Ті, хто хоче молитися, мають право молитися», – прокоментував ВВС учасник керальського зібрання Кавіта Дас. Натомість протестувальниця Тануджа Бхаттадрі зауважила, що головним питанням є не Сабарімала, а рівність чоловіків та жінок.

Як повідомляють Time, боротьба за право жінок на вхід у храм відбувається напередодні загальних виборів в Індії у квітні та травні. «У 2019 році, якщо і є хтось, хто пов’заний з народом і кому довіряють, то це це BJP», – заявив в інтерв’ю Reuters прем’єр-міністр Індії Моді.

SabrangIndia зазначають, що рішення вишукувати живий ланцюг було ухвалене ще в грудні, під час зборів кількох організацій, які підтримують повстанські настрої у країні.


Джерело: Хмарочос 03 сiчня 2019


Тегигендерна рівність,   права жінок,   дискримінація жінок,   Індія

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.