Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

24% українців вважають, що чоловіки заважають жінкам займатися політикою

Українські виборці хочуть більшого залучення жінок у політиці і владі, і досягти цього можна, якщо жінкам не будуть заважати чоловіки та побутові клопоти.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Українським жіночим фондом спільно з Фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва напередодні виборів до місцевих органів влади.

Прихильників ідеї збільшити представництво жінок в органах місцевої влади вдвічі більше (47%), ніж опонентів (25%). При цьому опитувані чоловіки приблизно однаково розподілилися на тих, хто схвалює ідею більшого залучення жінок, і тих, хто її не схвалює. Щодо опитаних жінок, то вони однозначно висловилися за свою активну участь у місцевому самоврядуванні (58%).

Результати опитування спростували стереотип про те, що виборці не голосують за жінок. Насправді для більшості респондентів (59%) не суть важлива стать кандидата в депутати до місцевих рад або на посаду мера, констатували у Фонді.

Серед причин, чому жінки мало представлені в політиці, найпопулярнішою відповіддю було "бракує часу через зайнятість вдома" (31%) і "чоловіки заважають займатися політикою" (24%). І якщо стосовно першої відповіді респонденти обох статей були однаково солідарні, то щодо другої відповіді жінки були більш переконані (31%), ніж чоловіки (15%).

Найменш підтримували відповідь у переліку причин низької політичної залученні жінок - твердження про те, що "жінки не здатні займатися політикою" (10%). Щоправда, цю тезу більше підтримали чоловіки (15%), ніж жінки (6%).

Введення законодавчого подання жінок і чоловіків у прохідних частинах партійних списків однозначно підтримують і жінки, і чоловіки. У цілому "за" цю європейську практику висловилися 53%.

З більшості питань респонденти з різних регіонів України відповідали однаково, регіональних особливостей було виявлено небагато. Але респонденти в Донбасі та Криму більш активно висловлювалися за те, що для них важлива стать кандидата, причому вони готові голосувати саме за жінку, а не чоловіка.

При цьому Донецьк і Крим менше, ніж інші регіони, підтримує впровадження рівних квот на жінок і чоловіків у списках партій.

Респонденти із Західної України проявилися яскраво у відповіді на питання, чому жінки мало зайняті в політиці. Вони більше переконані, що основна причина - це зайнятість жінок вдома.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведено на замовлення Українського жіночого фонду та виконано Фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва та фірмою Ukrainian Sociology Service з 3 по 15 жовтня 2010 року. Всього було опитано 2011 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за такими показниками, як стать, вік, рівень освіти, тип і регіон проживання. Похибка вибірки не перевищує 2,1%.

У ході недавнього опитування, проведеного співробітниками Школи бізнесу університету Колорадо, був складений список професійних посад, на які найскладніше влаштуватися привабливій жінці.
 


Джерело: Новинар 26 червня 2012


Тегигендерна рівність,   гендерна нерівність,   жінки і вибори,   жінки в політиці,   квотування

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".