Дослідження передумов запровадження нової практики допиту опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства
|
За даними різних джерел, сексуальне насильство щодо дітей в Україні набуло тривожних масштабів. Результати опитувань дітей свідчать, що кожна п’ята дитина в Україні зазнавала різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинці були знайомими для дітей людьми, у 90% випадків про насильство відносно дітей у відповідні органи ніхто не повідомляв.
Дослідження передумов запровадження нової практики допиту опитування дитини, яка постраждала від сексуального насильства було проведене Жіночим консорціумом України за підтримки БІСЕ(Міжнародного католицького бюро дитини) у 2015 році.Дані дослідження засвідчують , що є нагальна потреба захисту дітей, які потерпіли від сексуального насильства шляхом створення друхніх практик допиту/опитування дитини у процесі кримінального впровадження.
Така ситуація є неприпустимою, оскільки призводить до зайвої травматизації дитини, адже кожна нова розповідь про події – це нове їх переживання.В ході опитувань з’ясувалося, що більшість спеціалістів (слідчих, суддів тощо) не підготовлені для допиту дітей, що постраждали від сексуального насильства.На сьогодні не існує офіційно унормованих вимог щодо спеціальної підготовки психологів, які мають бути присутні під час допиту дитини, що постраждала від сексуального насильства. Завдання психолога – стежити за тим, щоб під час допиту дитина не була психологічно травмована, а також допомогти слідчому встановити необхідний контакт із нею.
Назад до списку видань |