Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Закон про хімічну кастрацію педофілів: правозахисники закликали Зеленського ветувати документ

Правозахисні організації України звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням ветувати закон № 6449 про посилення відповідальності за статеві злочини проти неповнолітніх.

Про це повідомили у громадській організації Форпост, яка є одним з підписантів звернення, передає Радіо Свобода.

Керівниця організації Олена Подолян заявила, що у правозахисників є свої аргументи щодо того, що цей закон порушує права людини.

«На сьогодні та офіційна класифікація хвороб, якою ми користуємось в Україні, визначає педофілію як сексуальний потяг до дітей, неповнолітніх. Судячи з нового Закону, злочинцями автоматично стають всі люди з педофілією", - сказала вона.

За її словами, "не кожен педофіл вчиняв злочини на сексуальному підґрунті, він може відчувати потяг, але не здійснювати ніяких дій".

"Таким чином, ми маргіналізуємо людей із психічними розладами. Зараз, за логікою закону, якщо педофіл стоїть на обліку в психіатра, то ми автоматично маємо зараховувати його до злочинців", - сказала Подолян.

Подолян вважає, що примусова хімічна кастрація - "це велике питання, наскільки вона є дієвим заходом".

"Не кожен, хто вчинив сексуальний злочин відносно дитини, має неконтрольований сексуальний потяг до дитини.

Злочин могла вчинити людина, яка керувалася мотивами наживи, або була в стані алкогольного сп'яніння тощо. До того ж, будь-яке медичне втручання потребує поінформованої згоди пацієнта, навіть засудженого. Виключення з цього правила повинні бути проаналізованими окремо відповідними експертами", - сказала вона.

За словами Подолян, правозахисники і психіатри також бачать небезпеку в створенні відкритого реєстру людей з педофілією.

"Окрім правових аспектів, це може вплинути на соціальну ситуацію: відкритий реєстр може породжувати в людях бажання вчинити самосуд. При цьому у нас немає превенції, немає дієвих механізмів допомоги дітям, які потерпають від сексуального насилля. Немає програм сексуального виховання, крім роботи, яку проводять неурядові організації. Ця тема табуйована в суспільстві", - заявила Подолян.

Звернення до президента Володимира Зеленського підписали Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківський інститут соціальних досліджень, Центр прав людини ZMINA, Харківська обласна фундація Громадська альтернатива, Центр громадянських свобод, ГО Правозахисна група СІЧ та інші організації.

Раніше Верховна Рада ввела примусову хімічну кастрацію для педофілів у віці від 18 років до 65 років.


Джерело: Новое время 22 липня 2019


Тегиправа дитини,   педофілія,   хімічна кастрація,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.