Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

В Японії схвалили заборону на фізичне покарання дітей

Парламент Японії схвалив законопроект, що забороняє батькам та опікунам застосовувати щодо дітей тілесне покарання в якості міри виховання. Рішення ухвалили в середу на засіданні верхньої палати, повідомляє газета The Mainichi.

У підтримку документа висловилися більшість депутатів. Раніше законопроект також підтримала нижня палата парламенту.

Згідно з прийнятими поправками, повна заборона буде введена на фізичне покарання щодо неповнолітніх, при цьому штрафи для правопорушників в документі не вказані.

Крім іншого, місцева влада проведе профілактичну роботу з батьками, які зловживають насильницькими методами виховання.

Згідно з новим законодавством соціальні працівники отримають ширші права на "втручання" у справи про домашнє насильство щодо дітей. Зараз закон в більшості випадків знаходиться на стороні батьків навіть у тому випадку, якщо медична та психологічна експертиза підтверджує застосування ними фізичних покарань.

Уряд Японії також вивчає можливість перегляду кримінального законодавства для того, щоб внести в нього нові положення, спрямовані на припинення знущань над неповнолітніми у вигляді їхнього морального приниження.

Поправки до законопроекту були схвалені японським урядом в березні цього року. Японський уряд вирішив посилити законодавство після кількох випадків зі смертю дітей через жорстоке поводження. Зокрема, в січні в місті Тіба неподалік від Токіо померла 10-річна дівчинка, імовірно, після того, як її побив батько. У 2018 році в одному з районів столиці через жорстоке поводження з боку батьків загинула 5-річна дівчинка. В обох випадках батьки були арештовані.


Джерело: Дзеркало тижня 20 червня 2019


Тегиправа дитини,   насильство щодо дітей,   Японія,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Гендерний Моніторинг Виборів Голів та Рад ОТГ за 2015-2017 рр.

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ. Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження Громадської Думки з Питань Участі Жінок у Політичних Процесах

Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок