Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Китай має намір прийняти "політику двох дітей"

Старіння населення і пов'язані з цим проблеми спонукали Китай переглянути закон, який стверджував, що більшість сімей може мати тільки одну дитину, пише The Guardian.

35 років тому в Китаї були прийняті "драконівські" правила контролю над народжуваністю, які стали причиною мільйонів вимушених абортів і створення демографічної "бомби уповільненої дії". Тепер Пекін може дозволити сім'ям мати по дві дитини.

Нові правила можуть бути реалізовані вже до кінця року, заявило джерело в уряді. Демограф з Шанхайської академії соціальних наук Лян Жонтанг заявила, що політика однієї дитини "має бути давно скасована".

"Основною проблемою є не те, що сім'ї не можуть народжувати більше однієї дитини. Мова йде про репродуктивну свободу. Мова йде про базові права людини. В минулому уряд не зрозумів сутті питання", - додала вона.

Пекін запровадив політику однієї дитини в 1980 році, швидко змінив правила, стверджуючи, що закон, що дозволяє мати двох дітей, буде узгоджений до кінця року.

"Для народження другої дитини для сімейних пар в країні немає ніяких графіків", - затверджує Національна комісія охорони здоров'я і планування сім'ї.

Професор демографії в Пекінському університеті Лу Цзехуа повідомив Global Times, що зміни в законодавстві ймовірно з'являться в наступному році.

Демограф Лян Жонтанг каже, що на прийняття рішення про дозвіл мати двох дітей очевидно вплинуло зростаюче суспільне неприйняття законів в області планування сім"ї. Причиною тому є Інтернет, до якого мають доступ майже 650 млн китайців.

Експерти попереджають, що населення Китаю стрімко старіє, а кількість працездатного населення скорочується. За оцінками ООН, до 2050 року населення Китаю зросте на 440 млн осіб. Однак кількість населення працездатного віку - особи віком від 15 до 59 - знизилася на 3,71 млн у минулому році: тенденція, яка, як очікується, продовжиться.

Раніше Morgan Stanley передрік економіці Китаю спад в найближчі роки.

Повідомлялося, що економіка Китаю сповільнила зростання вперше з 2009 року. Раніше офіційні представники КНР відмовилися визнавати Піднебесну найбільшою економікою у світі.

7 липня стало відомо, що китайська фондова біржа обвалилася, а втрати скали близько трьох трильйонів доларів. Критична ситуація виникла через маржинальну торгівлю, або використання боргів для покупки цінних паперів.

Влада КНР намагалися стабілізувати основні показники, скуповуючи акції компаній з високою ринковою капіталізацією, скорочуючи первинне публічне пропозицію і зменшивши торговельні збори. Але все це не спрацювало.

Пізніше Пекін почав масово скуповувати знецінені акції через обвал фондової біржі. Хоча зазвичай вона лише дає позики брокерам, щоб підтримати маржинальне кредитування. Банк також виділив 41,8 мільярдів доларів кредиту брокерам, щоб вони могли купувати частки, які інвестори намагаються якомога швидше продати.


Джерело: Дзеркало тижня 24 липня 2015


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   Китай

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.