Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Дітям з особливими потребами необхідно створити рівні умови для здобуття освіти, охорони здоров’я та відпочинку – Кулеба

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба вважає одним з головних своїх завдань на посаді забезпечення зміни ставлення суспільства до дітей з інвалідністю та створення дітям з особливими потребами рівних умов для здобуття освіти, охорони здоров’я, відпочинку, занять спортом.

«Майже 2% від загальної кількості дитячого населення – це діти з інвалідністю і ця цифра щороку зростає. Більшість цих дітей змушені навчатись в умовах інтернатних закладів різного типу, де позбавляються батьківської турботи та стають ізольованими від соціуму. В той же час держава витрачає близько 6 млрд. гривень на рік для утримання інтернатних закладів і більша частина цих коштів йде не на потреби дитини, а на утримання самої будівлі, заробітну плату персоналу та інше»,- розповів Микола Кулеба під час прес-конференції, приуроченої Міжнародному дню людей з інвалідністю.

Уповноважений Президента з прав дитини повідомив, що лише за минулий рік майже 16 тис. дітей встановлено інвалідність вперше. За інформацією офісу Уповноваженого серед причин інвалідності дітей віком до 18 років перше місце займають вроджені аномалії, деформації та хромосомні порушення; на другому місці – хвороби нервової системи, на третьому – розлади психіки та поведінки. Також розповсюджені хвороби ендокринної системи та харчові розлади.

«Система раннього виявлення та надання своєчасної допомоги дітям із вродженими вадами здатна мінімізувати наслідки цих захворювань», - зазначив Микола Кулеба. Уповноважений також підкреслив необхідність створення розгалуженої системи надання якісних послуг для дітей з інвалідністю та їх сімей в межах територіальної громади, де проживає дитина.

За даними Міністерства освіти та науки України, впродовж 2014-2015 навчального року кількість дітей, охоплених інклюзивним навчанням, складала лише 2 165 учнів, у спеціальних класах навчалося 4 955 школярів. Кожна п’ята школа в Україні є функціонально непристосованою для дітей з вадами фізичного розвитку.

«Архітектурна доступність навчальних закладів - це проблема, яку під силу вирішити місцевим органам влади. Для цього не потрібно значних коштів, необхідно лише розуміння та бажання створювати комфортні умови для дітей з особливими потребами», - підкреслив Микола Кулеба.

Участь у прес-конференції також взяли Уповноважений з прав дітей та молоді провінції Онтаріо ( Канада) Ірвін Елман, член парламенту провінції Онтаріо Марі Бонтроджіанні, а також – діти з особливими потребами та їхні батьки. Уповноважений з прав дітей та молоді провінції Онтаріо наголосив на необхідності врахування думки дітей у прийнятті законодавчих рішень, що пов’язані з їхнім майбутнім. Із цим погодились і самі діти з особливими потребами, зокрема 12-річний Ростислав Кабан зазначив : «Я, як дитина з особливими потребами, хочу приймати активну участь у суспільному житті, відчувати себе рівним серед рівних і бути корисним для суспільства».

В рамках зустрічі з канадською делегацією з метою подальшої спільної роботи в сфері захисту прав дітей було підписано меморандум про співпрацю між Уповноваженим з прав дітей та молоді провінції Онтаріо ( Канада) Ірвіном Елманом та Уповноваженим Президента України з прав дитини Миколою Кулебою.


Джерело: president.gov.ua 04 грудня 2015


Тегиправа дітей,   діти-інваліди,   Микола Кулеба,   Микола кулеба

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми