Білоруських юнаків і дівчат навчатимуть азам сімейного життя
Незважаючи на те, що рівень безшлюбності в Білорусі вважається досить низьким, кількість розлучень серед білорусів не зменшується: на 86 800 шлюбів в рік припадає близько 38,6 тис. розлучень. Крім того, згідно з офіційною статистикою, близько 60% пар, що розлучаються мають дітей.
Вважається, що в Білорусі близько 62% чоловіків і 52% жінок старше 15 років перебувають у шлюбі, а у віці з 20 до 29 років в країні спостерігається практично повна відповідність щодо статі. Що, за словами заступника начальника управління народонаселення, гендерної і сімейної політики Міністерства праці та соціального захисту Республіки Білорусь Марини Артеменко, "створює абсолютно рівні можливості для створення сім'ї". Ось тільки багато сімей, які створюються молодими людьми в більш пізньому віці, ніж колись їх мамами і татами, зберігаються ненадовго.
Свідчить офіційна статистика і про зростання неповних сімей. У порівнянні з 1999 роком, таких стало більше в 1,7 рази.
Так чому ж білоруси так часто розлучаються?
Кілька років тому центр дослідження БДУ провів дослідження, підсумки якого вплинули і на нині діючу програму національної безпеки, і на думки фахівців щодо сімей та причин їх розпаду.
З'ясувалося, що нестабільність сімей найчастіше пов'язана з відсутністю підготовки у молодих людей до сімейного життя.
"Всі знання, які мають ті, хто вступає в шлюб, виходили або з своєї сім'ї, не завжди благополучної, або ззовні. І за фактом юнаки та дівчата зустрічалися з повною невідповідністю очікувань реальностям", - розповіла журналістам М. Артеменко.
Щоб молодь вступала в шлюб більш усвідомлено, припускаючи, що сім'я стане для них не тільки джерелом прав, але і обов'язків, в Білорусі планується цілий ряд заходів з підготовки юнаків та дівчат до вступу в шлюб - вони вже передбачені програмою демографічної безпеки і гендерної рівності.
"Крім того, необхідно розвивати відповідальне батьківство. На жаль, ми деколи стикаємося з недостатньою відповідальністю батьків в нашому суспільстві", - поскаржилася М. Артеменко.
Джерело: interfax.by 15 травня 2012
Додати коментар Коментарi (0)