Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

10 принципів відповідального батьківства

“Лише турботливі батьки здатні виховати успішних і щасливих дітей”, – стверджує Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Які принципи потрібно пам’ятати, щоб бути відповідальними батьками:

–Все, що ви робите, має значення

Діти навчаються у своїх батьків. Вони бачать і наслідують поведінку батьків. Тому потрібно вчиняти так, як ви хочете, щоб вчиняли ваші діти.

–Любов батьків не повинна нашкодити

Усі батьки люблять свою дитину. Але любов не має перетворюватися на вседозволеність.

–Батьки мають цікавитися життям дитини

Батьки мають говорити з дітьми, а також їх уважно слухати. Приділяйте щодня щонайменше 15 хвилин нероздільної уваги дитині.

–Адаптуйте батьківство відповідно до віку вашої дитини

В кожної дитини свій темп розвитку. І батьки мають слідкувати за віковими особливостями дитини і адаптувати своє спілкування з нею.

–Встановлюйте і дотримуйтеся правил

Правила – необхідність налагодження дисципліни.

–Будьте послідовними

Послідовність є запорукою дисципліни. Правила для дітей не повинні змінюватися з дня на день. Це змушує дітей плутатися. Тому батькам потрібно переконатися, що правила є логічними та ґрунтуються на поважній причині, а не є їхньою забаганкою.

–Сприяйте самостійності дитини

Відповідальні батьки повинні навчити своїх дітей самоконтролю та заохотити до самостійності. Батьки повинні навчити їх приймати відповідальні рішення і не повинні часто втручатися у свій вибір.

–Ніколи не застосовуйте фізичні покарання

Фізичні покарання – це насильство, яке неприпустиме у вихованні дитини.

–Пояснюйте свої рішення

Не говоріть дитині «бо я так сказав/ла». Пояснюйте свої дії.

–Ставтеся до своєї дитини з повагою

До дітей слід ставитися з однаковою повагою. Їхні погляди, думки слід вислухати слухати та оцінювати. Говоріть ввічливо. Це найкращий спосіб навчити їх поважати інших.

 


Джерело: Новини Полтавщини 14 травня 2020


Тегиправа дитини,   відповідальне батьківство,   захист прав дитини

НАШІ ПРОЕКТИ

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".