Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

100 млн китайських сімей скористаються правом завести другу дитину - соціологи

Близько 100 млн китайських подружніх пар після рішення Комуністичної партії Китаю дозволити сім'ям заводити другу дитину скористаються цим правом. Про це в інтерв'ю China Daily заявив соціолог з Пекінського університету Лю Дзех, передає NEWSru.com. Раніше з таким же прогнозом виступив науковець університету Нанкай в Тяньцзіні, один з експертів комісії з питань охорони здоров'я та планування сім'ї Юань Синь.

На думку експертів, у більшості випадків другої дитини будуть заводити сім'ї, які проживають у сільській місцевості, і станеться це не відразу, а поступово. Як вважає Лю Дзех, найближчим часом цим правом скористаються люди, що народилися в 1970-ті роки, спонукувані бажанням "зловити останній автобус". Народжені ж в 1980-х і 1990-х роках не мають великого бажання терміново народити другу дитину, упевнений експерт.

Рішення про надання права мати другу дитину всім китайським сім'ям було прийнято 29 жовтня на пленумі Компартії Китаю. Експерти визнали його "історичним".

Політику "одна сім'я - одна дитина" запровадили в Китаї в 1979 році через економічні проблеми. Для сімей, які порушили це правило, діяли штрафи і суворі стягнення на службі.

Втім, в останні роки обмежувальні заходи поступово послаблювалися. У 2013 році влада Китаю дозволила заводити другу дитину тим сім'ям, в яких обоє батьків є єдиними в своїй родині. Пізніше право народити другу дитину отримали сім'ї, в яких в одного з батьків не було рідних братів і сестер.

У лютому 2015 року влада Китаю визнала, що зіткнулася із серйозною проблемою старіння населення. Для виходу з ситуації заступник директора комісії з планування сім'ї провінції Шаньсі і старший член Народної політичної консультативної ради Китаю (НПКРК) Мей Чжицян запропонував законодавчо закріпити обов'язок мати другу дитину в сім'ї. Пропозиція зазнала критики громадськості, і на радикальні заходи влада вирішила не йти.

На сьогодні КНР, як і раніше. лідирує в світі за чисельністю населення, яке становить, за даними державного статистичного управління республіки, на початок 2015 року (без урахування спеціальних адміністративних районів Гонконг і Макао, а також острова Тайвань) 1 млрд 367 млн 820 тис. людей. Природний приріст населення в 2014 році становив 7,1 млн. При цьому кількість чоловіків у країні значно перевищує кількість жінок - на 33,7 млн осіб.


Джерело: NEWSru.ua 02 листопада 2015


Тегиправа дітей,   Китай

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок

 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.