Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Треба подаватися і рухатися вперед

До війни пані Олена мала присадибну ділянку в селі Новоселівка на Чернігівщині. Загалом городину вирощувала понад 20 років. Утім у березні 2022 року росіяни знищили житло її родини, а земельна ділянка зазнала пошкоджень. Олена та її чоловік втратили роботу...

Жінці за 50, зазвичай існує стереотип, що в цьому віці починати щось практично з нуля складно, а то й просто нереально. Проте пані Олена мала іншу думку, саме тоді вона зрозуміла, що треба думати про свою справу, тим паче вирощування городини – це те, що вона добре вміє і неабияк любить. Оголошення на участь у конкурсі на навчання жінка знайшла на сайті свої громади. Довго не роздумувала, одразу вирішила, що потрібно рухатися вперед, потрібно відновлюватися, тож і подалася. На її ділянці вже провели обстеження, розмінували, тож чом не починати роботу просто зараз? Про себе пані Олена розповідає: «Швидко вчуся, вмію підлаштовуватися під обставини та приймати виважені рішення в стислі терміни, цілеспрямована та відповідальна». 

Бізнес жінки – організація підприємницької діяльності з вирощування та реалізації городини. Це розсада, свіжі, екологічно чисті овочі та зелень, вирощені на своїй ділянці, та виготовлені з них кулінарні продукти. Асортимент широкий: помідори, огірки, редис, буряк, морква, салат, базилік, петрушка, кріп та інші популярні овочі й трави. Нині ці продукти мають попит серед споживачів Чернігова (та й не лише, бо хто не любить хрусткої зелені чи домашнього помідора?). Пані Олена наголошує на абсолютній екологічності власної продукції, бо вирощує все за органічними стандартами, без використання хімічних пестицидів чи синтетичних добрив, що гарантує високу якість і безпечність продукції.

За грантові кошти жінка придбала теплицю, культиватор, світильник, крапельну стрічку. Тобто все те, що допоможе їй повноцінно розпочати власну справу і вийти на бажаний рівень та масштаби.

Пані Олена неабияк тішиться, що в неї вийшло, адже це не лише про бізнес, а ще й віру у власні сили, що все не дарма, що в неї все вийде. А нам вона, зокрема, сказала: «Вдячна ГО Жіночому консорціуму України, за таку можливість в отриманні знань та грантової допомоги. Особливо вдячна менторці Тетяні, що надавала мені поради, як правильно писати свій бізнес. Мій бізнес-план перевіряла експертна комісія, для мене це хвилювання, бо ми знали, що не всіх підтримають, оберуть найкращого. Мене обрали!!!»

Ми вдячні пані Олені за зворотний зв’язок і тішимося, що її плани починають утілюватися в життя!

Проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога, підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес та тих, хто втратив роботу через війну.


Джерело: Жіночий консорціум України 26 листопада 2024


НАШІ ПРОЕКТИ

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.