Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Про повноправність третьої статі заявив нобелівський лауреат

Професор анатомії Каліфорнійського університету (США) і лауреат Нобелівської премії Леонард Гейфлік, який відкрив межу кількості поділів соматичних клітин - так звану "межу Гейфліка", вважає, що третю стать, яка поєднує в собі ознаки чоловічого і жіночого, є повноправною, а її визнання -- це питання толерантності.

"Я припускаю, що під третьою статтю мається на увазі індивід з ознаками обох інших в тій чи іншій мірі. Різниця між чоловіком і жінкою -- це не різниця між білим і чорним. Тут багато що залежить від ступеня. Я думаю, що третя стать є повноправною. Не має бути дискримінації стосовно тих, хто має обидві ознаки, або до тих, у кого фізичні статеві характеристики відрізняються від їх ментального стану. Толерантність до різних людей має бути", - сказав Гейфлік латвійській радіостанції Baltkom в рамках спеціального ефіру, присвяченого темі "Чоловік і жінка".

Він також зазначив, що стать чоловіки і жінки визначаться не тільки наявністю хромосом.

"Взагалі, є відмінність від існуючої думки, що наявність хромосом "Y "або "Х "в абсолютному вимірі визначає ту чи іншу стать людини. Це невірно... У підсумку все залежить від біологічних процесів, яких багато. Ступінь чоловічого або жіночого індивідуальна. Це не абсолютна різниця між чоловічим і жіночим, тому що існує цілий спектр відмінностей між ними", - сказав він.

Третя стать або третій гендер - термін, який використовується для опису людей, які з власної волі або внаслідок суспільного консенсусу не ідентифікуються ні як чоловік, ні як жінка, а також людей, які зараховують себе або зараховуються суспільством до іншого гендеру, не вкладається в подвійну систему розуміння статі.

Межа або ліміт Гейфліка (Hayflick limit) - межа кількості поділів соматичних клітин, названа на честь її відкривача Леонарда Гейфліка.

Вчений, спостерігаючи за клітинами людини, довів, що вони вмирають приблизно після 50 поділів, а наближаючись до цієї межі, виявляють ознаки старіння. Межа Гейфліка була відкрита у 1961 році.


Джерело: Експерс онлайн 10 лютого 2017


Тегигендерна рівність

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Права дівчини (витримки з Національного паралельного звіту з виконання Пекінської декларації та Платформи дій. 2019)

Звіт про дотримання прав дівчини.
 

Внутрішня політика Жіночого консорціуму України з захисту дітей

Жіночий консорціум України прагне забезпечити захист усіх дітей, з якими ми працюємо. Ми прагнемо просувати права дитини, включаючи участь дитини в питаннях, які стосуються її інтересів. Саме тому Жіночий консорціум України розробив внутрішню політику захисту дитини, аби впевнитись, що всі працівники та волонтери, які контактують з дітьми, не порушували їх прав.
 

Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах України

Метою Дослідження з питань гендерних аспектів насильства у школах було з’ясування рівня розуміння, сприйняття дітьми та вчителями і вчительками гендерних проблем та, зокрема, ставлення до проблеми гендерного насильства у загальноосвітніх навчальних закладах.
 

Альтернативна доповідь по виконанню України конвенції щодо дискримінації жінок