Посилення голосу сільських жінок у процесах прийняття рішень
Одним із важливих напрямків роботи проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» є адвокація інтересів сільських жінок. Після цілої низки зустрічей з жінками в громадах двох областей, команда проєкту організувала та провела захід «Колективний вплив «Посилення голосу сільських жінок Чернігівщини у процесах прийняття рішень».
Під час заходу команда презентувала учасницям результати робочих зустрічей, а також запропонувала створити список проблем, які сьогодні турбують сільських жінок та виокремити зі списку найважливіші. Виявилося, що серед цілої низки проблем, таких як якість питної води та погані дороги, погана інфраструктура та подекуди повна відсутність позашкільної освіти, однією з найбільших проблем жінки вважають погану доступність медичних послуг для сільських жінок та дівчат.
Серед важливих проблеми жінки також називали гендерно зумовлене насильство, його замовчування та недостатній рівень реагування. А ще говорили про недостатню участь жінок у плануванні послуг та бюджетів на рівні громад, недостатню поінформованість про наявні кошти, та їх розподіл з урахуванням проблем, які найбільше хвилюють населення.
Перед тим, як шукати шляхи вирішення означених проблем, учасниці прослухали коротку лекцію про те, які інструменти існують сьогодгі для вирішення проблем сільських жінок і навіть створили список потенційних стейкхолдерів, тобто осіб та організацій, які можуть бути зацікавленими у вирішенні тієї чи іншої проблеми і надати свою підтримку.
Значна частина часу була присвячена створенню «дорожніх карт» вирішення проблем сільських жінок та визначення потреб у ресурсах для вирішення тієї чи іншої проблеми.
Нагадаємо, що проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та психологічна підтримка, підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум України 02 грудня 2024