Порошенко заручився підтримкою українських геїв і лесбіянок

Представники керівних органів українських ЛГБТ-організацій приєдналися до політичної і бізнес-еліти на вечірньому прийомі в "Мистецькому Арсеналі" з нагоди інавгурації п'ятого президента України Петра Порошенка.
Про це повідомили в прес-службі всеукраїнського ЛГБТ-об'єднання "Гей-Форум України".
Ще під час виборчої кампанії кандидат у президенти України Петро Порошенко - єдиний серед всіх кандидатів і кандидаток - прямо вказав, що вважає за потрібне заборонити в Україні дискримінацію на підставі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності у всіх сферах.
Ця позиція була висловлена ним у рамках передвиборчого опитування, проведеного українським офісом авторитетної правозахисної організації "Міжнародна Амністія" серед осіб, які висунули свою кандидатуру на пост глави держави.
"Ми - поруч з президентом у боротьбі за єдність, свободу і гідність. Громадяни та громадянки, які належать до спільноти ЛГБТ, відстоювали європейський вибір і боролися за справедливе життя на євромайданах; деякі наші хлопці полягли в Києві від куль снайперів; і сьогодні ми говоримо "так" рішучим крокам президента, про які він оголосив у парламенті після прийняття присяги. Для нас - честь бути поруч з президентом з першого дня його п'ятирічної каденції глави держави", - каже Святослав Шеремет, лідер Гей-Форуму України.
В останні роки влада все частіше привертає лідерів ЛГБТ до розробки окремих напрямків державної політики. Так, в 2010 році представник Гей-Форуму України почав працювати у складі Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
У 2012 році уряд через Міністерство юстиції України консультувався з Радою ЛГБТ-організацій з приводу національного законодавства про рівність.
На початку 2013 року один з ЛГБТ-лідерів увійшов до складу експертної ради з питань недискримінації та гендерної рівності при офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
У тому ж році ЛГБТ-рух було визнано державою одним з десяти провідних суспільно-політичних рухів країни. З лютого 2014-го актив ЛГБТ працює у Форумі громадянського суспільства Східного партнерства (це - ініціатива ЄС з розвитку партнерства з низкою країн колишнього СРСР).
Нещодавно, у травні 2014 року, вищі судові інстанції України пішли назустріч вимогам ЛГБТ, висловленим ще у 2008 році, щодо трактування вітчизняного антидискримінаційного законодавства - і постановили, що у сфері трудових відносин утиски людей через сексуальну орієнтацію неприпустимі.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Євросоюз пригрозив відкласти спрощення візового режиму з Україною через недотримання прав сексуальних меншин. Із закликом піти на такий крок звернулося європейське відділення Міжнародної асоціації геїв і лесбіянок (ILGA-Europe).
Активісти вимагають від депутатів Європарламенту повторно розглянути це питання в комітеті з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ
Джерело: NEWSru.ua 11 червня 2014
Додати коментар Коментарi (0)