Корисні тренінги для сільських жінок Куликівської ТГ

Команда проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», яка працює в напрямку посилення голосу сільських жінок у процесах прийняття рішень продовжує цикл тренінгів для жительок Чернігівщини. Цього разу у фокусі уваги команди були жительки Куликівської тергромади.
Так, у селищі Куликівка відбувся тренінг «Навички протидії вигоранню для сільських дівчат і жінок. Його метою було допомогти учасницям усвідомити причини та ознаки емоційного вигорання, а також надати дієві інструменти для підтримки психологічного благополуччя. З допомогою практичної вправи «Спідометр ресурсів», проективної методики «Мандала мого комфортного стану» і карток МАК «Нейрозвірі», жінки мали змогу ідентифікувати ознаки вигорання, проаналізувати свої ресурсні зони та знайти шляхи для відновлення енергії.
Заняття викликало жваве обговорення, особливо ті теми, що стосувалися ознак емоційного вигорання у повсякденному житті та власних зон добробуту. Учасниці охоче ділилися особистим досвідом, що підкреслило актуальність порушених питань, зокрема нестачі підтримки та необхідності балансу між роботою та особистим життям. Також зацікавленість викликали проективні вправи, які стимулювали емоційний відгук та сприяли груповій підтримці.
Усі учасниці високо оцінили заняття. Вони відзначили, що тренінг був надзвичайно актуальним і корисним, оскільки надав їм ефективну емоційну підтримку. Також жінки зазначили – такі заходи дуже потрібні для збереження психологічної стійкості в громадах.
А для жінок-активісток села Дроздівка цієї ж громади команда провела тренінг «Фінансова грамотність», метою якого було навчити учасниць ефективно та безпечно керувати особистими фінансами, розпізнавати шахраїв та захищати свої гроші від них.
Значний інтерес у жінок викликало обговорення системи пенсійного забезпечення. Учасниці відверто обговорювали виклики, які заважають їм робити заощадження на майбутнє. Цей тренінг не лише дав жінкам нові знання, а й допоміг переосмислити своє ставлення до фінансів. Після завершення навчання учасниці наголошували, що такі зустрічі потрібно продовжувати.
Нагадаємо, проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога, підтримка віддалених громад, посилення голосу сільських жінок у процесах прийняття рішень, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум України 16 липня 2025