Коли улюблена справа стає професією і бізнесом, то все виходить

Світлана Горбачова з Чернігова – одна із слухачок бізнес-школи Sea-Wee, що працює в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей». Головний годувальник родини, через війну вона втратила свій успішний бізнес – її майстерня з ремонту та пошиття одягу була повністю знищена.
Світлана з дитинства захоплювалася шиттям. Їй було лише чотири роки (вдумайтесь, чотири роки!!!), коли вона почала створювати одяг для ляльок. Пізніше шила для себе і навіть закінчила курси крою та шиття. Але, як це часто буває у житті, коли постало питання вибору професії, вступила у машинобудівний технікум, де здобула серйозну спеціальність «обробка металорізанням», після чого півтора року пропрацювала на заводі.
Однак, справжнє покликання не відпустило жінку і вона перейшла на роботу в ательє з пошиву одягу. Згодом, через життєві обставини, жінка працювала у фінансовій сфері - бухгалтером та кредитним інспектором. Проте любов до шиття і справжнє покликання не відпустили її! Так у 2007 році пані Світлана почала шити вдома, а згодом відкрила власний бізнес з ремонту одягу.
Справа успішно розвивалась. Поки не настав 2022 рік. Майстерня була зруйнована. А на руках у пані Світлани чоловік з інвалідністю, якому потрібно постійне лікування. Тому на сльози і горювання у жінки не було часу. Вона арендувала приміщення та обладнання, і продовжила працювати.
Дізнавшись, що навчання у бізнес-школі Sea-Wee і грантова підтримка проєкту дозволять їй розширити можливості своєї справи, пані Світлана без вагань подала заявку. На сьогодні вона вже придбала промислову швацьку машину з вбудованим безшумним сервомотором і позиціонером голки, універсальну промислову розпошивальну машину, інше устаткування та розхідні матеріали.
І оскільки тепер пані Світлана іде за покликанням, немає сумнівів, що вона досягне нових успіхів у своїй улюбленій справі!
Нагадаємо, що бізнес-школа Sea-Wee працює у межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», який реалізує Жіночий консорціум України. Проєкт має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, грошова допомога та підтримка віддалених громад, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес чи роботу через війну.
Джерело: Жіночий консорціум Україна 28 березня 2025