Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Правильно розв`язувати конфлікти вчились підлітки Сумщини

Сформувати уявлення про логічну послідовність дій у вирішенні конфліктних ситуацій та покращити навички конструктивної комунікації – такою була мета заняття «Навички розв’язання конкретних проблем. Від конфлікту до вирішення» у Сумському хабі проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III».

На початку заняття психологиня нагадала учасникам, які бувають види конфліктів (внутрішні, міжособистісні, групові та міжгрупові) та чим вони відрізняються один від одного. Для кожного виду учасники наводили приклади з реального життя: образи чи плітки між друзями, протистояння групи та однієї людини (булінг), тощо.

Основною частиною заняття стала вправа «Модель розв’язання проблем», під час якої психологиня розповіла учасникам про 4 кроки в розв’язанні проблем/конфліктів. А саме: виявити основну проблему і з`ясувати, що у сторін конфлікту спільне й відмінне у їхніх поглядах на цю тему, знайти причину конфлікту та зрозуміти, як не допускати таких сварок у майбутньому і, врешті, знайти спільне рішення про вихід із конфлікту.

У фіналі заняття учасники зробили з психологийнею символ серця з паперу – як символ поваги і ненасильницької комунікації в конфлікті. Зустріч завершилася колом рефлексії, де кожен міг поділитися своїми враженнями, відкриттями та планами застосування нових знань у повсякденному житті.

Нагадаємо, що проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» і стартував влітку 2022 року у п’яти регіонах: Запорізькій, Сумській, Миколаївсько-Херсонській, Київській та місті Києві. А з початку літа 2024 року у цих же регіонах стартував проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ». За більш як три роки роботи десятки тисяч сімей з дітьми, людей з інвалідністю та похилого віку, ВПО, що найбільше постраждалими від війни отримали гуманітарну та соціально-психологічну допомогу, діти отримали гранти на реалізацію своїх ініціатив у громадах, жінки пройшли навчання у грантовій школі та отримали гранти на розвиток малого бізнесу. Серед багатьох позитивних результатів проєкту став посібник із правилами гуманітарної роботи для ГО, який команда проєкту створила, спираючись на власний досвід роботи.

Проєкт вповаджується у співпраці та за підтримки ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція).


Джерело: Жіночий консорціум України 02 липня 2025


Тегиправа дитини,   конфлікти

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".