Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Марина Порошенко ознайомилася із системою освіти, виховання і ставлення до дітей з особливими потребами у Японії

У рамках офіційного візиту Президента України до Японії дружина Глави держави Марина Порошенко відвідала дошкільний заклад – Центр раннього втручання та соціального розвитку дітей з особливими потребами та їх сімей «Umeda Akebono», а також початкову школу «Rinsen» зі спеціальними класами для дітей з фізичними вадами.

Під час відвідання Центру «Umeda Akebono», в якому навчаються близько 400 дітей віком від народження до шести років, дружина Президента України оглянула кімнати для дітей з фізичними вадами, ігрову кімнату, залу для занять музикою, кімнати для спільних занять батьків та дітей.

Директор дошкільного закладу, що функціонує вже 40 років, пан Като Масахіто ознайомив пані Порошенко з методиками, які застосовуються педагогічним колективом, та умовами перебування дітей. Сторони обговорили систему роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в Японії, а також філософію сприйняття та формування доброзичливого ставлення суспільства до цих людей.

У ході візиту до початкової школи «Rinsen», яка є найстарішою школою м. Токіо і в цьому році відзначає 139 років з дня заснування, пані Порошенко відвідала урок у спеціальному класі для дітей з фізичними вадами та урок музики. На знак пошани та вітання діти заспівали дружині Президента України японську пісню.

Пані Марина разом із директором школи пані Ясуко Цутія обговорили питання навчання дітей з особливими потребами у загальноосвітніх школах. Директор розповіла, що в очолюваному нею закладі навчаються діти з синдромом Дауна, аутизмом та ДЦП. За словами пані Ясуко, в школі ефективно використовується спільне навчання дітей з обмеженими можливостями разом з дітьми, що не мають таких обмежень.

Зі свого боку Марина Порошенко зауважила, що зараз в Україні під її патронатом здійснюється напрацювання дорожньої карти змін в системі української освіти. У ній головним принципом визначено, що діти з особливими потребами повинні мати можливість навчатися в середовищі однолітків. «З метою досягнення ефективного та дієвого результату ми активно вивчаємо закордонний досвід становлення і розвитку інклюзивної освіти. Зокрема, вже проведено ряд робочих зустрічей з фахівцями з Нідерландів, Канади, Румунії та Молдови. Сьогодні ми багато дізналися про шляхи вибудови інклюзивного навчання, які є невід’ємною частиною унікальної системи освіти Японії. Впевнена, що міжнародний досвід допоможе нам вибудувати власну успішну модель запровадження інклюзивної освіти в Україні», — наголосила дружина Президента.

Також у рамках візиту відбулася зустріч дружини Президента України пані Марини Порошенко та дружини Прем’єр-міністра Японії пані Акі Абе, під час якої піднімалися питання, що знаходяться в зоні їхньої опіки. Так, обговорювалася проблематика духовного розвитку молодого покоління та формування поважного ставлення до особистості. До того ж, напередодні 30-ї річниці Чорнобильської аварії та 5-ї річниці аварії в префектурі Фукусіма мова йшла про ліквідацію наслідків та попередження подібних техногенних катастроф у майбутньому.


Джерело: president.gov.ua 08 квiтня 2016


Тегизахист прав дітей,   права дітей,   діти-інваліди,   Японія

Додати коментар   Коментарi (0)

НАШІ ПРОЕКТИ

Альтернативна доповідь про впровадження Конвенції ООН про права дитини, підготовлена дітьми

 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Гуманітарна допомога в Сумській області родинам внутрішньо переміщених осіб

Сумщина – один із тих українських регіонів, що дуже потерпає від агресії РФ, чия армія обстрілює прикордоння регіону практично щодня. Як наслідок обстрілів – відсутність електрики, тобто світла і тепла, що особливо взимку є неабиякою проблемою, особливо для родин із дітьми. Саме тому Сумщина під пильною увагою нашої команди, бо попри все регіон ще й приймає внутрішніх переселенців.
 

Альтернативний звіт про дотримання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період з 2011 по 2018 роки (від коаліції неурядових організацій)

Альтернативний звіт про реалізацію Україною положень Конвенції ООН про права дитини є результатом спільної роботи експертів громадського сектору в сфері захисту прав дитини. Документ містить актуальну інформацію про виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини за період, що пройшов з моменту отримання Україною рекомендацій Комітету ООН з прав дитини стосовно розгляду останнім зведеної третьої та четвертої державної доповіді (2011 рік) по 2018 рік включно.