Як Запорізький хаб проєкту працює з дорослими

Впродовж квітня команда Запорізького обласного хабу проєкту «Допомога, відновлення, відбудова для дітей та України, про яку вони мріють. Частина III» проводила зустрічі та заняття не тільки з дітьми, а й з дорослими. Зокрема, з працівниками Запорізької школи-інтернату та вчителями однієї із Запорізьких гімназій.
«Пошук ресурсу через знайомство з собою» - такою була тема зустрічі з колективом школи-інтернату. З допомогою різноманітних вправ та технік учасниці та учасники змогли зрозуміти чому у них виникають ті чи інші емоційні реакції, як приймати рішення усвідомлено та будувати більш гармонійні стосунки з собою та іншими людьми. Декілька учасниць відзначили, що з допомогою вправ змогли подивитись на різні ситуації у власному житті під іншим кутом.
Підсумовуючи результати зустрічі учасники зазначили, що в певних моментах почали краще розуміти дітей, з якими зараз працюють, адже вправи дозволили їм згадати власне дитинство та тогочасні погляди на життя. Також педагоги пообіцяли обговорювати з дітьми підняті питання під час навчання та класних годин.
Зі свого боку фахівчині проєкту відзначили, що захід зміцнив почуття єдності та підтримки в колективі. Взаємодія та обмін досвідом в подальшому призведуть до формування більш тісних зв'язків між колегами та взаємної підтримки серед колег. А це, своєю чергою, може зменшити почуття самотності та підвищити командний дух.
Темою зустрічі з вчителями однієї із Запорізьких гімназій стала «Формула спокою: ментальне здоров'я як основа професійної стійкості». Під час заняття педагоги познайомилися із ознаки емоційного вигорання та факторами, що на нього впливають, дізнались про зв'язок між своїм психологічним станом та професійною стійкістю.
Також вчителі ознайомилися з конкретними техніками саморегуляції (дихальні вправи, елементи медитації, методи когнітивної реструктуризації) та отримали первинний досвід їх застосування. Випробувавши нові техніки на собі педагоги заявили про бажання інтегрувати їх у своє повсякденне життя та професійну діяльність.
Після цієї зустрічі фахівчині проєкту відзначили, що захід став платформою для відкритого спілкування та обміну досвідом між колегами. Учасниці та учасники відчули підтримку одне одного, що безумовно сприятиме покращенню атмосфери в колективі.
Загалом, працюючи з дорослими, психологині Запорізького хабу проєкту відзначили зниження рівня стигматизації питань ментального здоров'я. Дорослі не тільки готові відкрито обговорювати проблеми, а й звертатися по допомогу до фахівців у разі потреби.
Нагадаємо, що проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей та України, про яку вони мріють» і стартував влітку 2022 року у п’яти регіонах: Запорізькій, Сумській, Миколаївсько-Херсонській, Київській та місті Києві. А з початку літа 2024 року у цих же регіонах стартував проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ». За більш як три роки роботи десятки тисяч сімей з дітьми, людей з інвалідністю та похилого віку, ВПО, що найбільше постраждалими від війни отримали гуманітарну та соціально-психологічну допомогу, діти отримали гранти на реалізацію своїх ініціатив у громадах, жінки пройшли навчання у грантовій школі та отримали гранти на розвиток малого бізнесу. Серед багатьох позитивних результатів проєкту став посібник із правилами гуманітарної роботи для ГО, який команда проєкту створила, спираючись на власний досвід роботи.
Проєкт вповаджується у співпраці та за підтримки ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція).
Джерело: Жіночий консорціум України 12 травня 2025