Жіночий консорціум України - це об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

БІЛЬШЕ

Звіт про дотримання прав дитини в Україні "Голоси Дітей"
 Жіночий консорціум України


Звіт про дотримання прав дитини в Україні «Голоси дітей» є результатом спільної роботи дітей та молоді з Коаліцією «Права дитини в Україні» та іншими партнерами, що зібралися для того, аби дослідити стан дотримання прав дитини в Україні. Результати опитування дають уявлення про міру реалізації прав дитини в Україні на практиці.

Дослідження засвідчило, що багато дітей у нашій країні хочуть бути почутими, що діти готові серйозно говорити про свої права. Діти хочуть мати більше можливостей висловлювати свої думки з питань, які впливають на їхнє життя. Частина опитаних стверджують, що система освіти є неефективною, а системи ознайомлення з правами дитини взагалі не існує. Діти відчувають хвилювання у зв’язку з навчанням та переживають стрес через навантаження, піддаються насильству чи булінгу і мають недостатню підтримку від дорослих. Не знають, куди звернутися по допомогу, а якщо звертаються, не отримують належної.

Дослідження відображає думки дітей з питань, які стосуються їх безпосередньо, а також зміни які необхідно зробити, аби права дитини в Україні не порушувались. Висновки та рекомендації, розроблені юними моніторами, будуть насамперед цікавими дорослим, які безпосередньо відповідальні за прийняття рішень, що стосуються дітей. Дослідження важливе для розуміння проблем, з якими стикаються діти у повсякденному житті, та дає рекомендації щодо змін, необхідних для кращого забезпечення прав дитини.

Ідея проведення дослідження та інструментарій були запозичені з дослідження "Young Voices", яке було проведене організацією Save the Children Sweden у 2014 році. 

Видання здійснено в рамках проекту «Впровадження Конвенції ООН про права дитини в Україні», який реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Уряду Швеції. Відповідальність за зміст лежить виключно на авторах. Уряд Швеції може не поділяти думки, висловлені в огляді.

 

 

 

 

 

 

Назад до списку видань

НАШІ ПРОЕКТИ

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для вчителів

Матеріал надає поради для вчителів про те, що вони можуть зробити, щоб заспокоїти своїх учнів і допомогти їм розібратися зі своїми думками та почуттями стосовно катастрофи та її впливу на родини і громади.
 

Голоси дітей – проти насильства щодо дитини

Слова дітей з усього світу про попередження насильства щодо дитини відобразились на сторінках книги " Голоси дітей - проти насильства щодо дитини".
 

Як допомогти дітям пережити лихо: поради для батьків

Матеріал надає інформацію для батьків про те, як допомогти дітям різного віку, які перебувають в ситуації конфлікту.
 

Юні юзери-початківці разом з однолітками-експертами обговорювали важливі питання безпеки в мережі