
Нейрогімнастика - це прості та приємні рухи для забезпечення цілісної роботи мозку. Уже доведено, що ці вправи дають змогу розвивати дві півкулі мозку, розширити межі можливості їхньої діяльності, а ще – виявити приховані здібності людини. Для літніх людей такі прості вправи допомагають покращити пам'ять, соціальну адаптацію, збільшити концентрацію уваги, сприяють підтриманню здорового образу життя.
Автор: Жіночий консорціум України
Нейрогімнастика - це прості та приємні рухи для забезпечення цілісної роботи мозку. Уже доведено, що ці вправи дають змогу розвивати дві півкулі мозку, розширити межі можливості їхньої діяльності, а ще – виявити приховані здібності людини. Для літніх людей такі прості вправи допомагають покращити пам'ять, соціальну адаптацію, збільшити концентрацію уваги, сприяють підтриманню здорового образу життя.
Проте нейрогімнастика корисна не лише для літніх людей. Для дівчат і жінок вони теж важливі. Адже такі вправи покращують розумову діяльність, допомагають полегшити навчання, розвинути мовленнєві функції, засвоїти різноманітні навички, підвищити розумову працездатність.
Звісно, заняття для різних вікових категорій різняться. Нині в безпечному просторі «Коло щасливих», що в Пісочині на Харківщині, психолог Наталія Крамар проводить заняття з нейрогімнастики саме для літніх людей. Відвідувачки охоче роблять вправи під уважним керівництвом і вже помічають перші результати. У наш час робота над собою – в усіх планах вкрай важлива, бо події довкола неабияк впливають на наш образ життя. Досі існують стереотипи, мовляв, із віком усі психічні функції погіршуються і це процес, на який не особливо вплинеш. Команда безпечного простору – заперечує, бо постійна робота над собою в будь-якому віці дає свої позитивні результати..jpeg)
Проєкт «Коло щасливих. Простір для жінок і дівчат» реалізує Жіночий консорціум України у співпраці та за підтримки Norwegian People`s Aid (Норвезької Народної Допомоги). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створюються у м. Обухів Київської області та смт Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно проводити своє дозвілля в приємному товаристві.

15 квітня 2026 р.
У чотирьох територіальних громадах Київської та Чернігівської областей триває реалізація проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни», спрямованого на зміцнення психічного здоров’я жінок та посилення їхньої ролі у відновленні й згуртованості громад, що постраждали від війни чи гендерно зумовленого насильства.

12 квітня 2026 р.
Великдень для нас – це не лише данина традиціям, а й символ незламної віри у відродження та силу життя. Це свято нагадує нам, що після найтемнішої ночі завжди приходить світанок, а після важких випробувань перемагає світло!

26 березня 2026 р.
У громадах, де реалізується проєкт «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни», жінки отримують можливість не лише долати наслідки травматичного досвіду війни, а й ставати ініціаторками змін. Цей проєкт реалізується ЖКУ за технічної підтримки ООН Жінки та фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).