
Як пише The Guardian, багато жінок і дівчат змушені кидати свої сім'ї та бігти з захоплених талібами населених пунктів. У багатьох районах, захоплених талібами, вже запровадили нові правила, включаючи обмеження на пересування. Там жінкам заборонено виходити з дому, якщо вони перебувають на вулиці без чоловіка-опікуна і повністю не покриті традиційною паранджею.
Автор: УКРІНФОРМ
З Афганістану просочується інформація про зґвалтування, побиття та приниження жінок.
Про це передає Укрінформ із посиланням на іноземні ЗМІ.
Як пише The Guardian, багато жінок і дівчат змушені кидати свої сім'ї та бігти з захоплених талібами населених пунктів. У багатьох районах, захоплених талібами, вже запровадили нові правила, включаючи обмеження на пересування. Там жінкам заборонено виходити з дому, якщо вони перебувають на вулиці без чоловіка-опікуна і повністю не покриті традиційною паранджею.
Газета зазначає, що у містах, які захоплюють таліби, також починається повернення антигуманних заборон та правил. Відомо, що у сексуальне рабство до бійців "Талібану" потрапляють навіть 12-річні дівчатка. Терористи розглядають дівчат та жінок як "військову здобич", яку слід розділити між переможцями. Є свідки випадків, коли таліби вбивали молодих чоловіків та гвалтували дівчат та молодих жінок із сім’ї.
Окрім того, за повідомленням Daily Mail, бойовики наказали імамам і старійшинам племен, міста яких вже захопили, підготувати списки жінок віком від 15 до 45 років – незаміжніх або вдів. Їх збираються насильно видавати заміж за талібів.
Нагадаємо: нещодавно незалежна комісія з прав людини Афганістану (AIHRC) підрахувала, що за останні кілька місяців майже мільйон афганців втекли зі своїх домівок. За оцінками Міністерства біженців та репатріацій Афганістану, майже 70% переміщених осіб складають жінки та діти.

3 липня 2026 р.
Сьогодні словосполучення «гендерна рівність» звучить у медіа, на конференціях, у державних програмах і громадських дискусіях. Ми можемо сперечатися про темпи змін, говорити про нові виклики чи недосконалість рішень, але навряд чи когось здивує сама розмова про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Але 20 років тому все було зовсім інакше!

1 липня 2026 р.
Повномасштабне вторгенення суттєво вплинуло на життя українських громад. Поряд із безпековими викликами загострилися проблеми психологічного благополуччя та гендерно зумовленого насильства, особливо у сільських і віддалених населених пунктах, де доступ до підтримки часто обмежений.

30 червня 2026 р.
У невеликих громадах особливо цінними стають простори, де можна не лише зустрітися, а й відчути підтримку, поділитися переживаннями та знайти внутрішні сили рухатися далі. Саме таким місцем відтепер стане кімната психологічного розвантаження «Острівець спокою. Простір довіри», створена у Крутівській громаді Чернігівської області в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».