
У Коста-Ріці одностатеві пари відтепер можуть поєднуватися законним шлюбом. З нагоди вступу відповідного закону в силу у вівторок, 26 травня, президент країни Карлос Альваро заявив, що метою його країни є боротьба з будь-якими формами дискримінації. Про це пише DW.
Автор: УНН
У Коста-Ріці одностатеві пари відтепер можуть поєднуватися законним шлюбом. З нагоди вступу відповідного закону в силу у вівторок, 26 травня, президент країни Карлос Альваро заявив, що метою його країни є боротьба з будь-якими формами дискримінації. Про це пише DW.
Першими громадянами Коста-Ріки, які уклали одностатевий шлюб, стали дві жінки. Церемонія їх одруження, що проходила через пандемію коронавірусу за відсутності гостей, транслювалася по державному телебаченню. В інтернеті за тим, що відбувається спостерігали близько 15 тисяч осіб, в тому числі міжнародні діячі мистецтва і верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет.
З ініціативи Коста-Ріки Міжамериканський суд з прав людини в 2018 році рекомендував легалізувати одностатеві шлюби, закликавши 11 латиноамериканських держав, в яких такі шлюби ще не узаконені, “визнати і гарантувати всі права, що стосуються сімейних відносин між людьми однієї і тієї ж статі”.
Коста-Ріка стала першою з цих країн, які виконали цю рекомендацію. Болівія, Куба, Сальвадор, Гватемала, Гондурас, Нікарагуа, Панама, Парагвай, Перу і Домініканська республіка як і раніше не визнають одностатеві шлюби, в той час як в Аргентині, Бразилії, Колумбії, Уругваї та деяких штатах Мексики одностатеві сім’ї легалізовані.
У Чилі та Еквадорі визнана модель громадянського одностатевого партнерства, проте одностатеві партнери в цих країнах не зрівняні в правах з членами традиційних сімей.
Нагадаємо, з січня поточного року у Північній Ірландії почали офіційно визнавати одностатеві шлюби.
УНН

3 липня 2026 р.
Сьогодні словосполучення «гендерна рівність» звучить у медіа, на конференціях, у державних програмах і громадських дискусіях. Ми можемо сперечатися про темпи змін, говорити про нові виклики чи недосконалість рішень, але навряд чи когось здивує сама розмова про рівні права та можливості жінок і чоловіків. Але 20 років тому все було зовсім інакше!

1 липня 2026 р.
Повномасштабне вторгенення суттєво вплинуло на життя українських громад. Поряд із безпековими викликами загострилися проблеми психологічного благополуччя та гендерно зумовленого насильства, особливо у сільських і віддалених населених пунктах, де доступ до підтримки часто обмежений.

30 червня 2026 р.
У невеликих громадах особливо цінними стають простори, де можна не лише зустрітися, а й відчути підтримку, поділитися переживаннями та знайти внутрішні сили рухатися далі. Саме таким місцем відтепер стане кімната психологічного розвантаження «Острівець спокою. Простір довіри», створена у Крутівській громаді Чернігівської області в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни».