
Моніторинг потреб жінок і дівчат – це одна з важливих складових роботи команди безпечного простору «Коло щасливих». Адже в цьому суть нашого простору – відповідати найактуальнішим запитам його відвідувачок. З цією метою наша команда провела фокус- групи дівчат-підлітків 11-13 років і дорослих жінок щодо їхніх потреб.
Автор: Жіночий консорціум України
Моніторинг потреб жінок і дівчат – це одна з важливих складових роботи команди безпечного простору «Коло щасливих». Адже в цьому суть нашого простору – відповідати найактуальнішим запитам його відвідувачок. З цією метою наша команда провела фокус- групи дівчат-підлітків 11-13 років і дорослих жінок щодо їхніх потреб.
Серед іншого ми запитали, які фізичні активності нині цікавлять відвідувачок простору, бо в нинішніх умовах украй важливо особливу увагу приділяти своєму фізичному здоров’ю, проте є умова – така активність має приносити задоволення і аж ніяк не додавати зайвого навантаження. Окрема увага – просвітництву, тож серед запитань і те, які види навчальної діяльності були б цікаві жінкам та дівчатам – курси, тренінги, їхні формати і тематика. Бо ж навчатися теж потрібно в задоволення.
Звісно, були питання і щодо жіночих наборів гідності – які предмети вони хотіли б у них бачити, бо ж усі різні, запити весь час змінюються, навіть від сезону це залежить. Тож щоб пакунки були справді актуальними, команда простору вирішали: найкраще, коли їх у прямому сенсі «складуть» самі жінки і дівчата.
Згідно з отриманим зворотним зв’язком, дівчата-підлітки обирали жіночі прикраси, засоби гігієни. Жінки хотіли б бачити у пакунках так само гігієну, білизну, мийні засоби, термоси та пляшки для води.
Ми і далі постійно досліджуємо потреби жінок і дівчат громади, готуємо нові активності та навчальні програми. Тож стежте за нашими дописами.
Проєкт «Коло щасливих. Простір для жінок і дівчат» реалізує Жіночий консорціум України у співпраці та за підтримки Norwegian People`s Aid (Норвезької Народної Допомоги). Безпечні простори для жінок, дітей та дівчат-підлітків створюються у м. Обухів Київської області та смт Пісочин Харківської області. Простори дають можливість відвідувати майстер-класи, тренінги та спортивні заходи, отримати різноманітні консультації, допомогу та підтримку, змістовно проводити своє дозвілля в приємному товаристві.

15 квітня 2026 р.
У чотирьох територіальних громадах Київської та Чернігівської областей триває реалізація проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни», спрямованого на зміцнення психічного здоров’я жінок та посилення їхньої ролі у відновленні й згуртованості громад, що постраждали від війни чи гендерно зумовленого насильства.

12 квітня 2026 р.
Великдень для нас – це не лише данина традиціям, а й символ незламної віри у відродження та силу життя. Це свято нагадує нам, що після найтемнішої ночі завжди приходить світанок, а після важких випробувань перемагає світло!

26 березня 2026 р.
У громадах, де реалізується проєкт «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни», жінки отримують можливість не лише долати наслідки травматичного досвіду війни, а й ставати ініціаторками змін. Цей проєкт реалізується ЖКУ за технічної підтримки ООН Жінки та фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).