
Інформаційно - просвітницький захід з елементами тренінгу «Стоп булінг» організувала і провела на Сумщині команда проєкту«Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ» для студентів одного з коледжів області.
Автор: Жіночий консорціум України
Інформаційно - просвітницький захід з елементами тренінгу «Стоп булінг» організувала і провела на Сумщині команда проєкту«Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ» для студентів одного з коледжів області.
Спочатку молодь дізналась про форми булінгу та алгоритми взаємодії між буллером і жертвою. Розібрались із термінами «буллер», «жертва» і «спостерігач» і навчилися розрізняти їхні ролі під час булінгу. Також обговорили, які бувають форми булінгу і як правильно відстоювати свої права та інтереси.
А потім студенти на практичних ситуаціях відпрацьовували шляхи вирішення конфліктних відносин під час цькування, створювали портрети учасників булінгу і з'ясовували, чому людина обирає ту чи іншу роль. Також молодь мала змогу отримати індивідуальні консультації фахівців щодо виходу із конфліктних ситуацій.
Цікаво, що такі заняття не тільки розширюють знання учасників, а й дозволяють аналізувати настрій молоді і створювати позитивний клімат у тренінговій групі.
Під час щирого і відкритого спілкування з`ясувалось, що молодь втомилася від дистанційного навчання, дуже хоче спілкуватись офлайн і готова будувати здорові відносини у своїх академічних групах та в соціумі. Буквально всі учасники гаряче підтримали проведення таких заходів у майбутньому.
На завершення учасники отримали інформаційні браслети та поліграфічну продукцію із короткими пам`ятками про права дітей.
У межах проєкту надається первинна психологічна допомога, підтримка спільних ініціатив та активностей в громадах та різноманітні соціо-реабілітаційні активності, проводиться навчання дітей і дорослих задля відновлення соціо-економічного стану громад і окремих родин.
Проєкт «Допомога, відновлення, відбудова заради дітей в Україні. Частина-ІІ» профінансовано ERIKS Development Partner та Radio Aid (Швеція). ERIKS і Radio Aid не обов'язково поділяють висловлені погляди та тлумачення. Відповідальність за контент повністю несе автор.

15 квітня 2026 р.
У чотирьох територіальних громадах Київської та Чернігівської областей триває реалізація проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни», спрямованого на зміцнення психічного здоров’я жінок та посилення їхньої ролі у відновленні й згуртованості громад, що постраждали від війни чи гендерно зумовленого насильства.

12 квітня 2026 р.
Великдень для нас – це не лише данина традиціям, а й символ незламної віри у відродження та силу життя. Це свято нагадує нам, що після найтемнішої ночі завжди приходить світанок, а після важких випробувань перемагає світло!

26 березня 2026 р.
У громадах, де реалізується проєкт «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни», жінки отримують можливість не лише долати наслідки травматичного досвіду війни, а й ставати ініціаторками змін. Цей проєкт реалізується ЖКУ за технічної підтримки ООН Жінки та фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).