
Головне управління Держпраці у Київській області нагадує, що з 10.07.2021 діє Порядок надання відпустки при народженні дитини. Він визначає умови надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини відповідно до ст. 19-1 Закону про відпустки.
Автор: buh.ligazakon.net
Головне управління Держпраці у Київській області нагадує, що з 10.07.2021 діє Порядок надання відпустки при народженні дитини. Він визначає умови надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини відповідно до ст. 19-1 Закону про відпустки.
Одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надається таким працівникам:
- чоловіку, дружина якого народила дитину;
- батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
- бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір'ю (одиноким батьком).
Вказану відпустку надають:
- одноразово тривалістю, яку визначає працівник у письмовій заяві про її надання (але не більше 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів),
- не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Її може використати працівник не пізніше 104-го дня з дня народження дитини;
- ділити відпустку на частини не можна, як і отримати замість неї грошову компенсацію.
Чоловік, дружина якого народила дитину, в разі подання заяви про надання відпустки має пред'явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб.

29 квітня 2026 р.
До 2022 року у пані Ольги було життя, сповнене праці та родинного затишку. Був двоповерховий будинок в Чернігові, який вони з чоловіком будували роками. Незадовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну пішов із життя її чоловік. А потім прийшла велика війна і бомбардування зруйнували рідний дім.

15 квітня 2026 р.
У чотирьох територіальних громадах Київської та Чернігівської областей триває реалізація проєкту «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни», спрямованого на зміцнення психічного здоров’я жінок та посилення їхньої ролі у відновленні й згуртованості громад, що постраждали від війни чи гендерно зумовленого насильства.

12 квітня 2026 р.
Великдень для нас – це не лише данина традиціям, а й символ незламної віри у відродження та силу життя. Це свято нагадує нам, що після найтемнішої ночі завжди приходить світанок, а після важких випробувань перемагає світло!