
«Шлях до себе» - так називається новий громадський простір в публічній бібліотеці Куликівської громади Чернігівщини. Він облаштований в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», який реалізує Жіночий консорціум України. А до напрямку проєкту «Голоси сільських жінок» долучились членкині місцевого ГО «Жінки.Громада.Зміни».
Автор: Жіночий консорціум України
«Шлях до себе» - так називається новий громадський простір в публічній бібліотеці Куликівської громади Чернігівщини. Він облаштований в межах проєкту «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей», який реалізує Жіночий консорціум України. А до напрямку проєкту «Голоси сільських жінок» долучились членкині місцевого ГО «Жінки.Громада.Зміни».
Від самого початку реалізації цієї ініціативи активістки чітко визначили свою мету: створити в громаді безпечний прострі для підтримки, відпочинку та відновлення жінок, які живуть в умовах війни.
І ось ініціатива реалізована! На присадибній ділянці публічної бібліотеки з`явився затишний куточок, оснащений зручними меблями, зеленими насадженнями та мультимедійною технікою для проведення різних активностей. Тепер жителі громади (і не тільки жінки!) матимуть зручне місце для тренінгів і зібрань, майстер-класів, кіносеансів чи просто приємного спілкування.
Нагадаємо, що в напрямку «Голоси сільських жінок» активістки різних громад Чернігівщини брали участь у низці тренінгів, а також реалізовували свої ініціативи, спрямовані на покращення суспільних просторів у своїх громадах.
Загалом проєкт «Підтримка участі громадськості у відновленні стійкості громад Чернігівської та Київської областей» має кілька напрямків: виявлення та аналіз проблем, з якими внаслідок війни стикнулись ВПО, місцеві жителі та громади, підтримка віддалених громад, посилення голосу сільських жінок у процесах прийняття рішень, соціально-економічна підтримка жінок, які втратили малий бізнес, працевлаштування жінок ВПО та тих, хто втратив роботу через війну.

29 травня 2026 р.
Повномасштабна війна Росії в Україні принесла в українські громади не лише руйнування та втрати, а й глибокі психологічні травми. Особливо гостро це відчувають жінки у невеликих селах і віддалених громадах, де доступ до підтримки обмежений, а пережитий досвід часто залишається непроговореним. Щоб підтримати цих жінок і громади Жіночий консорціум України реалізував проєкт «Підтримка участі громадськості у зміцненні безпеки та психологічного здоров'я жінок у громадах, що постраждали від війни» у Киїнській, Киселівській, Крутівській та Поліській громадах Київської й Чернігівської областей.

27 травня 2026 р.
Під час війни гендерно зумовлене насильство (ГЗН) в Україні не зникло. Навпаки, ризики для жінок значно зросли. Однак офіційна статистика не відображає реальних масштабів проблеми. Саме цей парадокс став одним із ключових висновків Моніторингу реалізації прав жінок у воєнний час (2022–2025 рр.).

29 квітня 2026 р.
До 2022 року у пані Ольги було життя, сповнене праці та родинного затишку. Був двоповерховий будинок в Чернігові, який вони з чоловіком будували роками. Незадовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну пішов із життя її чоловік. А потім прийшла велика війна і бомбардування зруйнували рідний дім.